Gabriel Dominic Sergo sündmusterohke nädalalõpp Soome meistrisarjas

Gabriel Dominic Sergo. Foto: erakogu
Nädalavahetusel sõideti Soome ja Eesti ringraja meistrivõistluste teine etapp Botniaringi ringrajal ning BMW autode klassis oli taas võistlustules noor Eesti võidusõitja Gabriel Dominic Sergo.

Vabatreeningutega tehti algust juba neljapäeval ja Gabrieli eesmärgiks oli läbida võimalikult palju ringe ning õppida uut rada. Esimesel treeningul ilmnesid autol piduritega probleemid ja sõita saime vaid ühe ringi. Üllatusena kõigile oli ringraja haldajatel esimesel päevapoolel palju probleeme ning kella neljaks olime saanud sõita endiselt vaid ühe ringi. Seega jäi rajaõppimiseks mõeldud päev väga lühikeseks ja auto seadistamise peale oli vara mõelda. Reedel toimunud treeningsõitudel tegeles tiim auto seadistamisega ja samal ajal jätkus ka raja tundma õppimine.

Laupäeva hommikuses soojendussõidus hoidis Gabriel kuivaval rajal enamus sõidust kiireimat ringiaega. Parandas igal ringil aega rohkem kui konkurendid. Viimasel ringil tehtud väikese eksimuse tõttu kaotas Gabriel enda eelmisele ringile pool sekundit ja kokkuvõttes 0,23 sekundit liidrile, mis andis Gabrielile neljanda tulemuse. Hea kiirus märjal rajal annab alati enesekindlust juurde ning on hea tagasiside võistleja ja auto koostööst. Ajasõitudeks kuivas rada ära ning Gabriel sai tulemusteks 10. ja 11. stardikoha.

Esimene start õnnestus hästi ja hoog oli väga hea. Gabriel sõitis eespool olevate konkurentidega samas tempos ning võitles paremate kohtade pärast. Tihe külg külje kõrval sõidetud võistlus sai aga tagasilöögi, kui ühe tagantpoolt kohta parandada proovinud konkurendile enam kolmandana kurvi ruumi ei jätkunud ning võistlusolukorras tekkinud kontakt paiskas Gabrieli auto raja turvaalale. Õnneks auto kahjustused polnud suured ning võimaldasid jätkata, ja ühe möödasõiduga lõpetas ta esimese sõidu 10. kohaga.

Teises sõidus startis Gabriel jälle 10 kohalt, kuna üks eespool startijatest sai karistada. Sõit algas jälle edukalt ja Gabriel parandas kohti kuni auto hakkas kaotama kiirust. Peagi selgus, et diferentsiaali radiaator oli saanud kahjustada ja sealt välja jooksnud õli rikkus ära nii diferentsiaali kui ka Gabrieli tulemuse, sest peagi teatas võistleja raadiosides, et auto ei liigu enam üldse ja sõit tuli katkestada.

Pühapäeva hommikul sõidetud soojendussõidus näitas Gabriel taas head kiirust ja sõitis välja paremuselt teise ringiaja kaotades kiireimale vaid 0,033 sekundit. Kolmandale 45-minutilisele võistlussõidule startis Gabriel üheksandalt kohalt. Peale järjekordset õnnestunud starti hakkas ta eesolevaid konkurente ründama ning parandas oma kohti kuni kohustusliku boksipeatuse hetkeks oli juba tõusnud üldarvestuses kuuendale ja eestlaste seast parimaks. Oma boksipeatusse saabudes toimus Gabrieli ees väike avarii ning selle tõttu oli ta sunnitud boksi sissesõiduteel hoogu vajatust rohkem maha võtma.

Selleks hetkeks oli ta tõusnud juba viiendaks. Võistluste ajal tehtud muudatus, et auto peab boksis peatuma minimaalse 70 sekundi asemel 60 sekundit tekitas palju segadust. Oma peatusele saabudes jättis Gabriel oma auto ees seisvast autost liiga kaugele ning sai selle eest “stop&go” karistuse. Karistus jättis Gabrieli 9. kohale, kus ta ka sõidu lõpetas. Eestlastest osalejate seas saavutas Gabriel 3. koha.

„Kokkuvõttes oli väga sündmusterohke nädalalõpp, mis andis rohkelt kogemusi ja aitab tulevikus taoliste olukordadega paremini toime tulla,“ kommenteeris 14-aastane Gabriel Dominic Sergo.

Järgmine Soome ja Eesti meistrivõistluste etapp sõidetakse ülejärgmisel nädalavahetusel Pärnus auto24ringil, kus tõotab tulla väga huvitav võidusõit, kuna stardis on palju kiireid ja häid sõitjaid ning võitjat on väga raske ennustada.