Gert Krestinov suurel Hollandi krossifestivalil teine

Gert Krestinov. Foto: Rauno Kais
Hummelo lähistel toimus tänavune Zwarte Cross nimeline festival, kus kolmel päeval esines 24 laval ühtekokku 150 ansamblit, toimus suur hulk erinevaid kaskadööride etteasteid ja otseloomulikult suur motokrossivõistlus, kus pea 185 000 pealtvaataja ees võistlesid ka eestlased Gert Krestinov ja Priit Rätsep.

Krestinov ja Rätsep võistlesid Superklassi sõitudes, kuhu pääses võistlema ainult organisaatori poolt saadetud kutsetega. Kvalifikatsioonis sõitis Krestinov välja teise ja Rätsep neljanda aja, kiireima aja sõitnud Nick Kowenbergi ajast jäi Krestinovi oma 0,6 ja Rätsepa oma 1 sekundit.

Esimeses sõidus võidutses kuulus hollandi liivaspetsialist Marc De Reuver, kes edestas kaasmaalast Ceriel Klein Kromhofi 0,9 ja rootslast Filip Thuressoni 20,5 sekundiga. Krestinov ületas lõpujoone neljandana, jäädes võitjale alla 29,7 sekundiga. Rätsep võitles välja 11-nda koha, tema jäi De Reuverist 51,9 sekundit.

Teises sõidus oli kindlalt parim Kromhof, kelle edu teiseks tulnud kaasmaalase Freek Van der Vlisti, kes oli avasõidus kümnes, ees oli lõpujoonel 24,2 sekundit. Krestinov kaotas teisele kohale omakorda 3 sekundit ja oli kolmas. Ka Rätsep suutis oma tulemust parandada ja sõitis end kuuendaks, kaotust võitjale 34,8 sekundit.

Kromhof võitis ka kolmanda sõidu ja seda 7,2 sekundilise eduga hea sõidu teinud Rätsepa ees. Van der Vlist jäi kolmandana võitjast 9,5 ning Krestinov neljandana 18,3 sekundit.

Võistluse viimase sõidu võitis jälle Kromhof ja seda 2,7 sekundilise vahega Van den Vlisti ees. Krestinov kaotas Kromhofile 6,3 sekundiga ja ületas lõpujoone kolmandana, Rätsep pidi aga sõidu tsikli tehniliste probleemide tõttu pooleli jätma.

Nelja sõidu kokkuvõttes kuulus tänavuse Zwarte krossi võit 197 punktiga Kromhofile, Krestinov sai 176 punktiga teise ning Van de Vlist 174-ga kolmanda koha. Rätsep oli kolmes sõidus saadud punktide tulemusena 120 punktiga 12-s.

“Nädalavahetusega võib väga rahule jääda. Osalesin sellel võistlusel esimest korda ja see kross on Hollandis väga populaarne, sest festivalile oli kohale tulnud rekordilised 185 000 inimest. Kui rajal sõitsin, siis ümbritses mind inimestest tunnel. Sain keskpärased stardid, aga võitlesin teise koha jõuga välja, lihtne see ei olnud, kuna rada oli igaks sõiduks silutud ja kiirused olid sarnased,” rääkis suure karika välja teeninud Krestinov peale pikka võistlust.

Priit Rätsep: “Minul oli aga suhteliselt mõttetu nädalavahetus, kuna alati, kui head tulemust on enam-vähem võimalik teha, siis tuleb mingi selline üllatus, et ei oskagi midagi öelda. Viimases sõidus ilmnesid tsiklil elektroonilised probleemid nii, et neljandal ringil seitsmenda koha peal sõites suri mootor lihtsalt välja ja käima enam ei läinud. Seega kindlasti ei jäänud ma võistlusega rahule, aga järgmine nädalavahetus toimub Lommeli MM-etapp, kuhu loodame Gert’iga võistlema pääseda.”