Gert Krestinov võidutses Aravetel

Gert Krestinov. Foto: Rauno Kais
Aravete krossirajal sõideti motokrossi TOP200 karikasarja teine etapp, kus rajal käis päeva jooksul võistlemas üle 160 motosportlase ning kohalikele olid konkurentsi pakkuma tulnud sõitjad Soomest ja Venemaalt.

Kiireimas A klassis võttis kindla esikoha treeningu mõttes võistluse kaasa teinud Gert Krestinov (Honda, Motoextreme), kes näitas juba kvalifikatsioonis Andero Lusbost (Suzuki, Kagu MK) 2,4 ja Ardo Kauritist (Yamaha, Yamamoto RC) 2,6 sekundit kiiremat ringiaega. Ka mõlemas võistlussõidus ei leidunud Krestinovile vastast, kui ta edestas teiseks tulnud Lusbot avasõidus 36 ja teises 48 sekundiga. Esimeses sõidus ületas lõpujoone kolmandana Jüri Triisa (Husqvarna, RedMoto Racing), kes jäi Krestinovist juba 55 sekundit. Esikuuikusse sõitsid end veel Kaurit, Edik Kuusk (Kawasaki, Saku MK) ja Heigo Lauren (Yamaha, Yamamoto RC). Teises sõidus oli aga kolmas Krestinovist minuti ja 10 sekundit hiljem lõpetanud Kaurit, kellele järgnesid Kuusk, Raido Nei (Kawasaki, Motodepoo Team Green) ja Jaanus Koval (Honda, Viljandi VMK).
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Krestinov (300 punkti), teine Lusbo (298 p) ja kolmas Kaurit (295 p), esikolmikule järgnesid Kuusk (293 p), Koval (289 p) ja Nei (287 p).
TOP200 arvestuses tõusis liidriks Lusbo (596 p), kuna avaetapil võidutsenud Karel Kutsar võistles samal ajal MM-etapil Inglismaal. Lusbole järgnevad Triisa (582 p) ja Koval (580 p).

Tasemelt järgmises MX B klassis võitis mõlemad sõidud Kristjan Lember (Kawasaki, Motoextreme). Kui avasõidus kaotasid teise ja kolmanda koha saanud Marek Sonn (KTM, Türi AMK) ja Andero Oksaar (Kawasaki, Saku MK) Lemberile paarikümne sekundiga, siis teises oli nende vahe võidumehega alla kümne sekundi. MX C klassis oli parim Eesti suusahüppekuulsus Kaarel Nurmsalu (Honda, HRC Eesti Racing Team), kes oli avasõidus Kristo Vätsoni (Yamaha, Yamamoto RC) järel teine, kuid võitis teise sõidu. Kahe sõidu tulemusena sai teise koha kummaski sõidus kolmandaks tulnud Tanel Turro (Honda, MRC MK) ning kolmandaks tuli sõidud viienda ja teisena lõpetanud Riho Rebane (Honda, RedMoto Racing. Klassis MX D klassis võttis mõlemast sõidust esikoha külgkorvikrossidelt tuttav Ülar Karing (Yamaha, Jõhvi MK), kes edestas mõlemas sõidus konkurente vähemalt kümne sekundiga. Teise koha sai Andrus Valk (Kawasaki), kes oli sõitudes viies ja kolmas ning poodiumi madalaimale astmele tõusis päeva lõpuks Rauno Tilts (Kawasaki, RedMoto Racing), tema lõpetas sõidud vastavalt neljanda ja kuuendana. MX E klassis võitis sõidud Kaspar Merilaht (Yamaha, Pärnu MC) ning mõlemas sõidus järgnesid talle Kauri Raba (Yamaha) ja parim naisvõistleja Kadri Ehamäe (Yamaha, Pärnu MC). Teistest kaunima soo esindajatest olid Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK) 11., Johanna Saareke (Yamaha, Pärnu MC) 16. ja Kaisa Mumma (Kawasaki, Pärnu MC) 22. Veteranide võidukihutamised võitis Allan Vierland (Yamaha, Yamamoto RC), kes edestas Erki Privoid (Kawasaki, Motodepoo Team Green) mõlemas sõidus enam kui kümne sekundiga. Avasõidus sai kolmanda koha Lembit Nõlvak (Yamaha, Roosna-Alliku MK) ja teises avasõidu neljas mees Urmas Heliste (Kawasaki, Kagu MK). Kahe sõidu kokkuvõttes moodustasid 40+ esikolmiku Vierland (50 p), Privoi (44 p) ja Heliste (38 p) ning 50+ arvestuses astusid päeva lõpuks poodiumile soomlane Arto Taisto (Kawasaki, 50 p), Enno Lustus (Suzuki, Türi Motosport, 44 p) ja Mati Pärnasalu (Suzuki, Sinilind MK, 40 p).

Külgvankritel võitsid ülivõimsalt soomlased Riku ja Lari Kunnas (KTM), kes edestasid venelasi Igor ja Dmitri Rodionovit (Zabel) mõlemas sõidus enam, kui poole minutiga. Avasõidus lõpetasid kolmandana Markus Normak – Karl Albert Kasesalu (Zabel, Gas Gas MK), kes jäid omakorda venelastest minuti kaugusele. Teises sõidus kolmanda koha saanud Urmas Sugasep ja lätlane Arturs Linters (KTM, Sõmerpalu MK) kaotasid Kunnastele minuti ja 25 sekundit. Kahe sõidu kokkuvõttes said aga kolmanda koha teise sõidu neljandana lõpetanud Normak – Kasesalu. Samades sõitudes osalenud Hobi klassi esikolmiku moodustasid Sverre ja Alar Lamp (KTM, Saku MK), soomlased Stephan Koppenol – Jukka Hasari (Husaberg) ja Janek Soidla – Siim Valgre (KTM, Lääne MK).

Järgmine TOP200 etapp toimub 27. juunil Tihemetsas.