Gert Krestinov võitis Linnamäe motokrossi

Gert Krestinov. Foto: Rauno Kais

Jõgeva lähistel Linnamäe krossirajal sõideti MX Open A klassi Eesti karikavõistluste ja TOP200 harrastajate karikasarja viiendad etapid. Kiireimas klassis võitis etapi Gert Krestinov ning harrastajates võidutses juba viiendat etappi järjest Tristan Uiga.

MX Open A avasõitu asus juba alguses juhtima Gert Krestinov (Honda, Motoextreme) ja tema järel sõitis Tanel Rauk (KTM, Jõhvi MK), kuid peagi möödusid temast esmalt Kairo Katkosilt (KTM, RedMoto Racing) ja veidi hiljem Egert Pihlak (KTM, Motoextreme). Krestinov sõitis aga omas tempos ning sõidu edenedes keegi talle ohtlikuks ei saanud ja noormees võttis avasõidust kindla esikoha, tema järel lõpetasid Katkosilt ja Pihlak.
Krestinov pääses ka teises sõidus kohe ette ning ei vaadanud enam tagasi ja võttis taas esikoha. Pihlak suutis teha parema stardi ning kihutas algusest lõpuni teisel kohal. Katkosilt oli alguses Rauk’i taga neljas, kuid tõusis peagi kolmandaks, kus ta ka lõpetas.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis seega etapi Krestinov, teine oli Pihlak ja kolmas Katkosilt. Sarja liidrina jätkab Gert Krestinov.

Harrastajate kiireimas MX Open B klassis ei leidunud vastast taas Tristan Uigale (Husqvarna, Motoextreme), kes võitis Linnamäel mõlemad sõidud ja on parim olnud kõikidel siiani peetud etappidel. Teise koha sai sarnaselt eelmisele etapile Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK), kes lõpetas sõidud 3. ja 2. kohal ning poodiumi madalaim aste kuulus Leo Laurile Linnamäe krossiklubist, tema oli sõitudes vastavalt 5. j 3. Uiga jätkab täiseduga sarja liidrina.