Gregor Kuusk võitis Valgas peetava EM-etapi kvalifikatsiooni

Gregor Kuusk (793). Foto: Rauno Kais

Käesoleval nädalavahetusel sõidetakse legendaarses Jaanikese krossirajal noorte EMX65 ja EMX85 klasside Euroopa meistrivõistluste kirderegiooni viimane etapp, kus selguvad mõlemas klassis need 10, kes pääsevad EM-finaali. Tänastes kvalifikatsioonides tegi eestlastest parima tulemuse Gregor Kuusk, kes võitis EMX65 klassi sõidu.

EMX65 klassis algas Gregor Kuuse (Husqvarna) hea päev juba kvalifikatsioonis, kus ta sõitis välja kiireima ringiaja. Kuusk haaras ka kvalifikatsioonisõidu stardis liidrikoha, kuid pidi terve sõidu punktitabeli liidri, leeduka Marius Adomaitise ja venelase Semen Rybakovi (mõlemad KTM) rünnakuid tõrjuma. Kuusk suutis kenasti külma närvi säilitada ja võitis sõidu, Leedu-Vene duell lõppes seekord venelase paremusega, kes lõpetas Kuuse järel teisena ning Adoimaitis pidi kolmanda kohaga leppima. Ülejäänud eestlastest olid Kaspar Uibu (Yamaha) 16., Hugo Sirel 17., Timo Tjorven Teesalu 18., Karl Teesalu (kõik KTM) 19., Sten-Kevin Toomela (Husqvarna) 20., Tõnu Kaspar Teesalu (KTM) 22., Jan-Marten Paju (Husqvarna) 24., Enriko Peilman 28., Bert Matteo Laas 30., Tristen Mardo 32. ja Robin Raudsepp 33. (kõik KTM).

Suuremas EMX85 klassis vastutas meie sõitjate parima tulemuse eest Mikk Martin Lõhmus (KTM), kes peale tagasihoidlikku starti suutis end 9ndalt kohalt 5ndaks sõita. Sõidu võitis kindlalt sarja liider lätlane Karlis Reišulis (KTM) kaasmaalase Uldis Freibergsi ja venelase Zakhar Osmolovskii (mõlemad Husqvarna) ees. Eestlastest mahtusid esikümnesse veel Romeo Pikand ja Mark Peterson (mõlemad KTM), kes olid vastavalt 9. ja 10. Richard Paat ületas lõpujoone 17. ja Hugo Nork (mõlmad KTM) 19. kohal.

Mikk Martin Lõhmus. Foto: Rauno Kais

Lisaks EM-sõitudele võistlesid kohalikele karikatele ka klassid 65cc ja 50cc. Suuremas arvestuses sõitsid end esikolmikusse Stefan Taaber, Travis Leok ja Paul Raid (kõik Husqvarna), 50cc arvestuses oli TOP3 Lucas Leok (Husqvarna), Krevor Marcel Nõmme (KTM) ja Enri Lustus (Husqvarna).

Homme sõidetakse Jaanikeses juba finaalsõidud ja kahe vaheklassi võistlused ning kõikidest võidukihutamistest teeb otseülekande ka Delfi TV.

Pühapäeval saavad ka kõik huvilised avamise ajal kohtuda ka legendaarsete Eesti motosportlastega nagu näiteks Aadu Sikk, Aivar ja Arvo Leok, Jüri Raudsik, Mati Reinup, Andres Krestinov, Are Kaurit, Peeter Koval, Jaak Sala, Toivo Nikopensius, Jüri Makarov, Juhan Laansoo, Tiit Kuusk jpt.

Võistluse pidulik avamine toimub homme kell 11:00, esimene start algab 12:00, kui rajale lähevad EMX85 klassi sõitjad. Üritus on pealvaatajatele tasuta!

EM-finaal toimub koos MM-etapiga 27.-28. juulil Tšehhis Loketis ning sinna pääseb võistlema iga nelja Euroopa regiooni 10 paremat sõitjat.