Hannes Soomer kukkus Imolas liidrikohalt

Hannes Soomer (38). Foto: European Junior Cup
Hannes Soomer (38). Foto: European Junior Cup
Nädalavahetusel, Itaalias Imola ringrajal sõidetud European Junior Cup startis meie ringrajasportlane Hannes Soomer teiselt kohalt, kuid kahjuks kuuendal ringil kukkus.

Oli teada, et konkurentidega tuleb tihe rebimine ja selleks oli valitud taktika eest ära sõita, mida toetasid vabatreeningutes ja kvalifikatsioonides sõidetud parimad sektoriajad. Esimene ring sõitis Soomer kiire hispaanlase Javier Orellana sabas, kellega kohavõitluse kasutas ära belglane Angelo Licciardi, kes lõpetas teise ringi hispaanlase ja Soomeri ees. Kolmandal ringil õnnestus aga Soomeril kahest ees olnud konkurendist mööduda ja eestlane asus kohe ka vahet sisse sõitma. Igal sõidetud sektoril oli ta kiirem, kui eelmisel ringil ja lähimate konkurentidega vahe aina kasvas. Kuuendal ringil ühel topelt vasakkurvis kaldus Soomer trajektoorilt natukene kõrvale, kus pidamine oli mõnevõrra kehvem ja noormees kukkus.

“Kui nii kaugele sõitma minna, siis peab proovima! Tunne oli hea, taktika töötas, kahjuks tuli väike sõiduviga, mis maksis kätte!” sõnas Soomer peale sõitu. “Hetkel on kiirus olemas ja tsikkel heas seades, isu võita on suur!”

Sõidu võitis lõpuks hispaanlane Augusto Fernandez, kellele järgnesid Orellana (+0,1) ja inglane Joshua Arland (+0,5).

Sarja juhib peale kolme toimunud etappi Fernandez 63 punktiga, teine on samuti hispaanlane Marc Miralles (52 p), kes oli Imolas viies ja kolmas Orellana (48 p). Soomeril on koos 20 punkti, mis annab talle 22 osaleja seas 9-nda koha.

European Junior Cup järgmine etapp sõidetakse 25. mail Inglismaal kuulsal Doningtoni Park ringrajal.