Hannes Soomer lõpetas MM-i avasõidu seitsmendana

“Tahan olla eespool,” võttis täna Hispaanias Aragonis toimunud Supersport klassi MM-i avasõidu seitsmendana lõpetanud Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha) päeva kokku.

Pärast eile vabatreeningutes võistlusratta juhitavusele ja pidamisele parema lahenduse otsimist lõpetas Soomer täna kvalifikatsiooni kaheksandana ning läks võistlussõitu kolmandast stardireast.

“Start ja esimesed kurvid olid head,” ütles Soomer, kes esimestel ringidel hoidiski kaheksandat kohta. Edasi tekkis tema sõnul igal ringil vähemalt kord kiiretes pikkades kurvides olukord, mida võiks võrrelda alajuhitavusega autosõidus – esirehv töötas pidamise piiril, mootorratta asendit tuli põlvega kohendada.

Võistlussõidu rehvivalikus tegi Soomer julge sammu, kasutades taga pehmet, nagu teisedki, kuid ees kõvemat segu. “Kogemus on näidanud, et see ei vaju kuuma käes nii lötsi ja kestab kauem, kuid täna olid tingimused eilsest 10 kraadi jahedamad ning ilmselt võimendas kõvem segu ka mootorratta juhitavuse probleeme,” rääkis ta.

Võidusõit ise oli äärmiselt sündmusterohke ja 15 ringi jooksul toimus koguni kümme kukkumist. Kui sõita oli jäänud veel seitse ringi, sõitis möödasõitu üritanud esikohta jahtiv Niki Tuuli liidri Jules Cluzeli tagarattasse ning nad mõlemad kukkusid. Sõidu võitis esmakordselt oma karjääris lõuna-aafriklane Steven Odendaal (Evan Bros. WorldSSP Team). Soomer kaotas talle 6,121 sekundit.

“Mul on hea meel, et lõpetasin ja et vahe võitjaga ei olnud suur,” ütles Soomer, tunnistades samas, et nii kukkumisterohket päeva tuleks paremini enda kasuks ära kasutada. Ta loodab homseks koos meeskonnaga seadistust veelgi parandada ja püüda kohta.

Teine võistlussõit on pühapäeval Eesti aja järgi kell 13:30. Uudised, tulemused ja ülekanded lehel www.worldsbk.com