Hannes Soomer: “Peame leidma selle, mis esiviisikust puudu jääb”

Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha) oli täna Portugalis Portimaos Supersport klassi kolmandal MM-etapil teises võistlussõidus kaheksas.

Soomer ütles, et eilsed probleemid tsikli esiotsa pidamisega suudeti tänaseks võistlussõiduks kõrvaldada ning ta oli esiviisikule taas palju lähemal. Soomer sai hea stardi ja sõitis paar esimest ringi kuuendal kohal. Seejärel langes ta kaheksandaks, siis üheksandaks, kuid tõusus peale Rafaele De Rosa (MV Agusta Reparto Corse) kukkumist tagasi kaheksandale kohale.

“Viies koht oli väga lähedal, kuid lõpptulemusse läheb ikkagi kirja kaheksas koht,” ütles Soomer. Finišis kaotas ta viiendaks tulnud Phillipp Oettlile (Kawasaki Puccetti Racing ) 0,671 sekundit, võites paari viimase ringiga tagasi pea kolm sekundit. Viimase ringi teises pooles oli Soomer pea poole sekundi võrra kiirem eesolijaist, ent kõrgemast kohast jäi väga napilt, vaid kümnendik sekundit, puudu. “Tegin vahepeal paar väga ebaõnnestunud ringi, kuid lõpus eksisid teised, minu viimane ring oli aga sõidetud riski piiril ja väga hea,” lisas Soomer.

Rekordilise viienda järjestikkuse võidu Supersport klassis saavutas Andrea Locatelli (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Team). 

Soomer hoiab hetkel maailmameistrivõistlustel 39 punktiga üheksandat kohta. Supersport klassi MM-i järgmine etapp toimub 28.-30. augustil Hispaanias Aragonis. Järgmise etapini jäänud paari nädalaga tahavad Soomer ja meeskond leida põhjust, mis kõrgematele kohtadele heitlemiseks puudu jääb. 

Hannes Soomer. Foto: GeeBee images.