Hannes Soomer Portugalis viies

Hannes ja Tõnu Soomer Portimaos. Foto: Bike Insurer
Portimao ringrajal peeti möödunud nädalavahetusel European Junior Cup motoringraja karikasarja viies etapp, kus sarnaselt eelmistele etappidele olid Eestist võistlemas Hannes Soomer ja Anastassia Kovalenko.

Esimeses kvalifikatsioonis sõitis Soomer välja 7-nda ja Kovalenko 27-nda aja, teises ajasõidus oli Soomeri aeg 9-s ja Kovalenko oma taas 27. Kahe kvalifikatsiooni tulemusena startis Soomer võistlussõitu 9-ndast ja Kovaleonko 27-ndast stardiruudust.

Oma neljanda etapivõidu sellel hooajal sai sarja liider hispaanlane Javier Orellana, kes startis võistlusele teisest ruudust. Peale stardikurvis toimunud suuremat kukkumist anti kordusstart ning sõidu võitis Oreallana 0,572 sekundiga kvalikatsiooni kiireima inglase Sam Wilfordi ees, kolmandaks tulnud kohalik sõitja Pedro Nuno jäi britist ülinapi 0,02 sekundit. Esimeses stardis starikukkumisest napilt pääsenud, kuid siiski ühe konkurendi tsikliga pihta saanud Soomer sai kordusstardist hästi minema ja ületas lõpujoone viiendana jäädes võitjast 3,9 sekundit. Noormehe sõnul sai ta küll hea hoo üles, kuid kahjuks oli esinelik juba eest pääsenud, kui ta jälitajate grupi etteotsa tõusis. Naiste parim oli taas uusmeremaalanna Avalon Biddle, kellele järgnesid ungarlanna Viktoria Kis, šveitslanna Laura Rodriguez ja Kovalenko.

Orellana suurendas jälle oma edumaad ja tal on nüüd koos 116 punkti, teiseks tõusis Portugali neljas noormees prantslane Guillaume Raymond (66 p) ja kolmandaks langes Portimaos alles 20-nda koha saanud itaallane Paolo Grassia (64 p). Soomer jätkab kuuendal kohal ja tal on peale Portugali etappi 48 punkti. Naiste arvestuses juhib Biddle (91 p), teine on Kis (86 p) ja kolmas Kovalenko (64 p).

Järgmine European Junior Cupi etapp toimub 21. juunil Itaalias Misano ringrajal.