Hannes Soomeri MM-hooaeg jätkub Saksamaal Lausitzringil

Hannes Soomer. Foto: Václav Duška Jr.
Pärast kahekuulist pausi jätkub mootorrataste ringrajasõidu maailmameistrivõistluste Supersport klassi sõitja Hannes Soomeri hooaeg Saksamaal Lausitzringil.

Vaid Euroopa etappidel osalev Soomer jättis juulis Ameerikas sõidetud võistluse vahele ning on nüüd peale pikka suvepuhkust taas stardijoonel.
Vahepealsel perioodi hoidis noor eestlane end vormis Eesti meistrivõistlustel, osaledes Superbike klassis, kus juulis auto24ringil sõidetud etapil võttis enda nimele uue rajarekordi.
Supersport sarja üldarvestuses hoiab Wil Sport Racedays meeskonna värvides sõitev eestlane 20 punktiga 18. kohta. European Supersport arvestuses hoiab eestlane liidrikohta.

„Lausitzring ei kuulu mu lemmik radade hulka. Seal tuleb sõita väga erilist ja kindlat stiili ning sellepärast see osadele sobib ja osadele mitte. Tööd aga teeme sama kõvasti, et oma Euroopa arvestuse liidrikohta hoida ja MM esiotsale veel lähemal olla. Hooaja esimesest poolest jäi väga hea tunne ning ma loodan, et samasuguses tõusvas joones saame jätkata ka hooaja teist poolt,“ sõnas Soomer enne eesootavat võistlusnädalavahetust.

Reedel sõidetakse Lausitzringil vabatrennid ning laupäeval kvalifikatsioon. Pühapäevane võistlussõit algab Eesti aja järgi 12.30 ning seda saab jälgida otseülekandena Eurosport 1 kanalil.