Hannes Soomer Hispaanias seitsmes

Hannes Soomer. Foto: European Junior Cup
Hannes Soomer. Foto: European Junior Cup
Motorland Aragoni ringrajal peeti FIM World Superbike maailmameistrivõistluste raames ka käesoleva aasta PATA European Junior Cup avaetapp, kus teist hooaega osaleb Honda CBR500 klassis Hannes Soomer.

Soomer (Team auto24RING) näitas kvalifikatsioonis väga head kiirust ja oli sisuliselt kodurajal kiireima aja sõitnud Mika Perez’i järel teine, jäädes hispaanlase ringiajale alla ainult 0,426 sekundit.

Võistlussõidus kohalikud sõitjad välismaalastele külalislahkust ei näidanud ja hispaanlased võitsid esimesed viis kohta. Esimeseks sõitis end kvalifikatsiooni kaheksas Marc Miralles, kes edestas Javier Orellanat (kvalifikatsioonis neljas) ainult 0,166 sekundiga. Esimeselt kohalt startinud Perez kaotas teisele kohale ülinapi tuhandiksekundiga. Esikuuikusse mahtusid veel Augusto Fernandez (+0,533), Ilan Fernandez (+0,888) ja Angelo Licciardi Belgiast (+0,948). Võistluse kiireima ringiaja sõitnud Soomer ületas lõpujoone seitsmendana jäädes võitjast 1,585 sekundit.

Hannes Soomer: “Sõit läks enam vähem hästi, start oli hea ja sai esimeses grupis sees olla. Grupis kohad vahetusid koguaeg, vahepeal olin viies, vahepeal teine. Viimasele ringile läksin teisena ja tõusin esimeseks. Ühesõnaga, kõik läks plaanipäraselt ja olin pikale tagasirgele minnes liider, aga seal tuli viga ning kogu grupp sai tuulde ja mööda. Sirge lõpus tagasipöördest välja minnes oli ringiga mahajääja trajektooril ees. Lõpuks jäin grupi lõppu. Kahe nädala pärast saab juba uuesti proovida ning Assenis tahaks poodiumile astuda, kuna Aragoni sõit ja ringiajad näitasid, et kiirus on selleks olemas.”

Järgmine etapp toimub 25.-27. aprillil Hollandis Asseni ringrajal.