Hanno Velt ja Timmo Mõts võidutsesid Pärnu jõel

Hanno Velt (14), Timmo Mõts (411). foto: Rauno Kais
Eesti Vabariigi sajandal sünnipäeval sõideti selle aasta esimene motojääraja Eesti meistri- karikavõistluste etapp, kus meistrivõistluste klassides olid parimad Hanno Velt ja Timmo Mõts.

Meistrivõistluste arvestusse kuuluva Open jääpiik klassi avasõidus asusid esikohale heitlema meeskonnakaaslased Hanno Velt ja Andre Park (mõlemad Beta) RedMoto tiimist, kes vahetasid mõned korrad omavahel kohti, kuid siis ütles Parki tehnika töölepingu üles ning selleks ajaks järgnevatega piisava vahe saavutanud Velt sai rahulikult võiduka lõpuni sõita. Teisena ületas lõpujoone Timmo Mõts (Yamaha, Sõmerpalu MK) ja kolmandana 2017 aasta SuperMoto Eesti meister Prants Pals (Kawasaki, Türi AMK).
Kuna Park teises sõidus tehnika puudumise tõttu ei osalenud, siis sai stardist kohe ette pääsenud Velt veidi rahulikumalt võtta ja ka sellest sõidust tuli kindel võit. Mõts oli taas teine ning kolmandaks sõitis end paar ringi enne lõpu Palsist möödunud avasõidu kuues mees Sven Vetkin (KTM, Vihur Motosport).
Kahe sõidu tulemusena sai etapivõidu Velt (50 punkti), teine oli Mõts (44 p) ja kolmas Pals (38 p).

Eelmise aasta MX A jäänaela klassi Eesti meister Timmo Mõts alustas tänavust aastat samuti edukalt, kui ta võttis mõlemast sõidust kindlad võidud. Avasõidus heitlesid teisele kohale eelmise hooaja teine mees Ivo Laur (Kawasaki, Linnamäe krossiklubi) ja Andre Park. Viimati nimetatu kihutas teisena mitu ringi ja Laur proovis temast mitu korda mööduda ning ühel katsel ta ebaõnnestus ja kukkus. Hoolimata sellest suutis Laur konkurendi taas kinni püüda ning sõidu lõpuosas ise teiseks tõusta.
Kuna Parki tsikkel lõpetas jääpiigi sõidus töölepingu, siis osales ta MXA teises sõidus Velt’i tsikliga ning seekord võttis ta Mõtsi järel ja Lauri ees kindla teise koha.
MXA etapi esikolmik oli Pärnus seega Mõts (50 p), Park ja Laur (mõlemad 42 p). Samades sõitudes osalenud MX125 klassis moodustasid esikolmiku Kairo Katkosilt (KTM, RedMoto Racing, 50 p) ning võrdselt 42 punkti kogunud Mattias Graumann (KTM, Pärnu MC) ja Hans-Arvet Tilk (KTM, Märjamaa SK).

Eesti karikavõistluste klassis Quad haaras esimeses sõidus stardist liidrikoha eelmise aasta quadide motokrossi Euroopa meister Kevin Saar (Honda, Pärnu MC), kes avaringil uljalt lumevalli sõitis ning mitu konkurenti pääsesid temast mööda. Sõitu juhtis seejärel mitu ringi Martin Filatov (Honda, Kagu MK), kuid Saar sai ta lõpuks kätte ning tõusis ise esimeseks ja võitis ka sõidu. Kolmandana ületas lõpujoone Martti Lübik (Yamaha).
Teisest sõidust kujunes lõpuks totaalne loterii, kuna sõidu jätsid esikohalt tehnilistel põhjustel pooleli esmalt Saar ja siis Filatov. Sõidu liidriks tõusnud avasõidu neljas Martin Adamson (Husqvarna, RedMoto Racing) pidi samuti tõrkuva tehnika tõttu pooleli jätma, kuid ta suutis oma quadi lõpuks ise üle lõpujoone lükata ja sai kirja 7. koha. Võidukihutamise võitis lõpuks Kalev Must (Yamaha, MK K&K) Rando Lannusalu ja Ivar Praksi (mõlemad KTM, Estonian Supermoto Racing Team) ees.
Kahe sõidu tulemusena võitis Must (41 p), kellele järgnesid 38 punkti kogunud Filatov ja Saar.
Quadidega koos sõitnud ATV arvestuses võitis ainus osaleja Sergei Ivanov (Kawasaki, Saku MK).

Külgvankritel võitsid Pärnus mõlemad sõidud Renee Reinu ja Maurice Lina (KTM, Kose AMK). Kui avasõidus tuli meestele võit suhteliselt kergelt, siis teises pidid nad esikoha duellis esmalt ka vallis käima ning mitu kohta langema. Sõidu lõpuks suutsid nad siiski eessõitjatest mööduda ja esimesena lõpetada.
Avasõidus järgnesid võidumeestele Hannes Veski ja Ermo Mirjam (AYR-KTM, AYR Racing Team) ning Sverre Lamp ja Karl Albert Kasesalu (AYR-KTM, Saku MK). Viimases sõidus olid teised taas Veski ja Mirjam ning kolmandad Urmas Sugasep ja venelane Dmitri Rodionov (KTM, Sõmerpalu MK), kes avasõitu tehnilistel põhjustel ei pääsenud.
Kokkuvõttes said Reinu/Lina (50 p) ja Veski/Mirjami (44 p) järel kolmanda koha teise sõidu neljandad Lamp/Kasesalu (38 p).

85cc ja 65cc avasõidus heitlesid viimaste kurvideni Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC) ja Kenneth Nurja (Husqvarna, AYR Racing Team) ning seekord oli napilt parem Pärn, kes suutis konkurendi rünnakud edukalt tõrjuda. Kolmandana ületas lõpujoone Kermo Kaldma (Suzuki, MK Sinilind). Teises sõidus juhtis pikalt Nurja, kuid Pärn suutis oma paremuse taas sõidu viimases osas maksma panna ja võttis ka siit võidu. Kolmas oli taas Kaldma.
Kahe sõidu kokkuvõttes oli esikolmik seega Pärn (50 p), Nurja (44 p) ja Kaldma (40 p).
65ste arvestuses võitis mõlemad sõidud Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing), teine oli Karl Hunt (KTM, Viljandi VMK) ja kolmas Lauri Koppel (KTM, Lääne MK).

Kohalikele Pärnu karikatele võistelnud MXHobi ja Veteranid 40+ mõlemad ühiskihutamised võitis Hobi klassi parim Alex Vetkin (TM, Vihur Motosport), kus talle enda arvestuses järgnesid kummaski sõidus Peeter Volokitin (Yamaha, Pärnu MC) ja Hannes Hansman (Kawasaki, MX Racing Team).
Veteranides ei leidunud aga vastast kohalikule motolegendile Jüri Makarovile (Honda, Pärnu MC), kes oli avasõidus üldarvestuses teine ning viimases kolmas. Vetarenides järgnes tema klubikaaslane Ain Randmaa.

Kõige väiksemas 50cc klassis võitis võistluse Leslie Puller (Husqvarna, Pärnu MC, 50 p), teine oli Frankie Lvovs (Husqvarna, Vihur Motosport, 44 p) ja kolmas Tom Johann Volmerson (KTM, RedMoto Racing, 40 p).

Juhul, kui lähima paari nädala jooksul rohkem etappe ei korraldata, on ka Pärnu tulemused tänavuste Eesti meistri- ja karikavõistluste lõppseisuks.