Hanno Velt saavutas Soomes teise koha

Hanno Velt
Nädalavahetusel peeti Saarijärvel ja Konnvesil Soome mootorrataste jäärajasõidu meistrivõistluste viimased etapid, kus Hanno Velt saavutas Saarjärvel B450 klassis II-koha nii kvalifikatsioonis, kui võistlussõidus.

Start õnnestus Veldil B450 A-finaalis Saarjärvel hästi, kuid sõiduvigade tõttu langes ta küll vahepeal isegi viiendale kohale, kuid siis tõusis taas mitu kohta ja sõidu viimases kurvis möödus veel teisel kohal sõitnud kaasvõistlejast ning tõusis ise teiseks. Selle klassi teine eestlane Kaarel Kuik saavutas B450 B-finaalis 4 koha.
Andre Park sõitis A450 kvalifikatsioonis 16-aja, kuid kahjuks võistlussõidus katkestas ta kohe sõidu alguses tehnilise probleemi tõttu.

Pühapäeval Konnvesi võistlustel oli rada täiesti erineva profiiliga võrreldes seniste Soome radadega ning kohanemiseks teatavasti palju aega ei ole, ainult 4 ringi. Park suutis A450 klassi kvalifikatsioonis välja sõita 18 koha, kuid võistlussõidus ta ei osalenud.
Hanno Velt sõitis B450 klassi ajasõidus välja kolmanda stardikoha ning otsustas võistlussõidus veidi testimisega tegeleda ja nii sai proovitud 19″ esiratast ehk siis 2″ väiksemat, kui tavaliselt. “Rehv on ees sama, nagu tagumine, vaid naastud on erinevalt paigaldatud. 19″ rehvil on pidamist oluliselt rohkem, kuid see vajab harjumist, kuna kallutada ja „rullida“ saab korralikult. See muutis sõitmise isegi veidi raskemaks, võrreldes 21″ esirattaga sõites ja kuna tsikli tasakaal oli paigast ära, siis ei olnud tagarehvil mingit pidamist,” selgitas Velt. “Lisaks tõusis ka tagumise rehvi temperatuur kurvilise ja väga kiire raja tõttu päris palju, nii et pidamine kadus alates 4ndast ringist. Rehv paisus liialt ja ratas käis tühja, haarduvust ei olnud ning nii langesingi sõidu kestel 10ndale kohale. Samas oli hea kogemuste saamise võistlus ja saime vähemalt teada, mida tulevat hooaega silmas pidades 19 tollist esiratast proovides muuta tuleks ning ka veidi täpsemini tagarehvi rõhku rihtida.”

Velt, Park ja Kuik ning ülejäänud Eesti kiireimad on järgmisena stardis tuleval laupäeval Harku järve jääl, kus peetakse Eesti meistrivõistluste viimane etapp ja sinna on oodata ka kiireid sõitjaid Soomest.