Hans Priidel võidutses EHKK sarja Türi etapil

(vasakult) Aleksei Vinogradov, Hans Priidel, Aron Lenzius. Foto: Motostart photgraphy

Möödunud laupäeval 10.augustil toimus Eesti Hobikrossiklubi karikasarja viies etapp Türil, Kihli Motokeskuses. Loodusepoolt oli antud ideaalsed olud krossi korraldamiseks ning kohalik rajahooldajate meeskond tegi samuti oma parima mille summaks oli perfektne võistlusrada.

Päeva esimese stardi tegid Retro, EVO ja MX60 klassid kus kahel juhul tsiklid vähemalt 20 aastat vanad ja MX60 klassis võitlejad üle 60 eluaasta. Sõitu hakkas vedama Priit Laur EVO klassi tsikliga keda peatselt jälitas Aadu Sikk ning veidi eemalt Andres Pilt. Ajasõidu favoriit Artis Silajis takerdus algul stardipuusse, peale seda tõusnud juba neljandale kohale andis Retro klassi CZ i tehnika järgi ning mees pidi loobuma esimesest sõidust. Finshijoonel oli esimesena Laur, kellest vaid 0.2 sekundi kaugusele jäi Sikk ning omakorda 12 sekundiga kolmas oli Pilt. Teises stardis üllatas aga Andres Pilt võttes võidu 0,7 sekundiga Priit Lauri ja 17 sekundiga Aadus Siku ees.Etapi kokkuvõttes Retro klassi võit Aadu Sikule edestades vastavalt Kristo Saart ja Jüri Kummerit. EVO klassi parim Andres Pilt, teine Priit Laur ja kolmas Kaur Kikas. MX60 võitmatu Toivo Ilves, teine Türi legend Jüri Meltsas ja kolmas Peeter Vaher.

Järgnev võidusõit oli 85AMA, Naiste ja 2Taktiliste tsiklite päralt kus üldvõidu peale sebisid Hugo Nork, Andreas Arras ja Kennert Nurja. Kui vahed finshijoonel mahtusid vaid loetud sekundite sisse siis õnnestus Norgil võtta võit ning teiseks jätta Arras ning kolmandaks Nurja, seda nii üld kui ka 2Taktiliste arvestuses. Naiste parim oli sel korral Krissu Konoplitski edestades Juta Saani ja Avely Villandit. 85AMA esikoht läks viimastes kurvides Robin Randojale, Otto.Mattias Rootalu ja Robin Kruuse ees.

Veteranid ehk MX40 ja MX50 jätkasid põnevate võidusõitudega kui esiotsa asus vedama Rene Peilman keda jälitas mõlemas sõidu Aivo Rabbi. Peilman aga ei lasknud end häirida ja napsas võidu mõlemast sõidust mis andis talle etapi üldvõidu ja teise koha võttis Valeri Homin, kolmas Vesa Lindholm Soomest. MX50 arvestuse võit kuulus Rabbile kes edestas Peetri Tuukaneni Soomest ja Jaan Tangu.

MX D klassi kogunes taaskord sõitjad kahe stardi jagu ning põhisõitu pääses kolmkümmend kiiremat ajasõidu alusel. Nagu ikka siis MX D klassi võitja selgub finishilipu langedes sest esimese sõidu võitja jäi tühjade kätega teisest sõidust ning võit kindlustati hoopis mõlema sõidu teise kohaga. Punktide liitmisel läk esikoht Riho Unt le, teine koht Oliver Kaldale ning kolmas positsioon Erko Küperile mis tagab kolmele mehele edasipääsu kiiremasse MX C klassi järgmiseks etapiks.

MX C klassi esimeses sõidus võttis ohjad Marcos Odar, edestades Siim Ihatsit nign kolmandaks tõusis sõidu lõpuks Kadri Ehamäe kellel üks poodiumikoht sellest klassist juba eelnevalt olemas. Teises sõidus keerati aga kaardid totaalselt ümber kui liidriks tõusis mõned ringid enne lõppu Joonatan Sumero, teiseks Robert Niido ja kolmandaks Kaur Lillevälja. Punktide liitmisel võttis päeva võidu Joonatan Sumero teise sõidu kõrge kohaga, teise koha saavutas Siim Ihats ja kolmanda Robert Niido.

Päeva kõige kiirem sõit ühendas endas MX A, Juuniori ja MX B klassi võistlejaid ning kui esimese sõidus tegi Aleksei Vinogradov parima tulemuse Hans Priideli ees. Siis teises sõidus kestis surumine lõpuni ning viimases kurvis suutis Priidel esikoha endale haarata ning päeva kokkuvõttes tõusta poodiumi kõrgemaile astmele MX A klassi arvestuses. Teine koht siis vastavalt esimese sõidu parimale Vinogradovile ja kolmanda koha kindlustas mõlemas sõidus EHKK karikasarja eelmise hooaja võitja Aron Lenzius. Juuniorites tegi väga hea sõidu ja võttis ka esikoha Kairo Katkosilt, edestades vastvalt klassi punktiliidrit Daniil Balandinit Venemaalt ja Kevin Slengi. MX B klassi kiireim sel korral Sander Luik, teiseks viimase sõidu parema tulemusega tõusis Danel Dreving ja kolmanda positsiooni võttis punktiliider Tanel Turro.

EHKK karikasari kohtub taas kõigi motokrossisõpradega juba viimasle etapil 14.septembril Rakveres, Pikametsa krossirajal kus lisaks võidusõidule toimub ka hooaja lõpetamine koos karikate jagamise, loosimise ja maitsva tordiga!