Hardi Roosiorg avas Valkenswaardis motokrossi Euroopa meistrivõistluste punktiarve

Hardi Roosiorg. Foto: Gino Maes
Peale Euroopas kõvematel radadel sõidetud MXGP etappe jõudis sari selleks nädalavahetuseks pisut pehmemale pinnasele, kui hooaja kuues motokrossi maailmameistrivõistluste etapp sõideti Hollandis, Valkenswaardi liivarajal. Sahkar KTM Racing oli sel korral väljas kahe sõitjaga, MX2 klassis Harri Kullas ja EMX125 klassis Hardi Roosiorg.

Hardi Roosiorg alustas nädalavahetust 125cc klassi Euroopa meistrivõistluste etapil oma kvalifikatsioonigrupi 13. tulemusega. Kokku oli stardis 69 sõitjat ja Roosioru tulemus tagas talle koha põhisõitudes. Esimene stardis tõusis Roosiorg sõidu käigus 30. koha piirilt tublisti 17. kohale, kus sõidu ka lõpetas. Teises sõidus oli start parem ja vaatamata sõidu ajal teda vaevanud probleemidele suutis ta sõidu raskel rajal lõpetada 13. kohal. Etapi kokkuvõttes oli Roosiorg 18 ja teenis oma tänavused esimesed 12 punkti EMX125 klassis. Etapi võitis mõlemas sõidus kiireim olnud Hollandi sõitja Davy Pootjes.

„Kuigi esimesed punktid on käes, ei saa siiski rahul olla. Tulemus oleks võinud parem olla. Rada oli oodatult raske ja sõitudes oli ka palju kukkumisi. Mõlemas sõidus segas mind see, et enam-vähem samal ajal tuli mul parema silma lääts ära ja nii oli päris keeruline sõita. See, et teises sõidus raskel rajal suutsin kohti niipalju parandada ja 13. kohal lõpetada, oli väga positiivne ja sellega olen rahul,“ võttis Roosiorg etapi kokku.

Peale kolme etappi on Hardi Roosiorg oma EMX125 klassi 30. kohal, liider on vaid korra sõiduvõidu ära andnud Davy Pootjes (145 p).

Harri Kullas oli MX2 klassi eelkvalifikatsioonis 19, kvalifikatsioonis parandas ta stardis oma kohta, andis sõidu käigus mõned kahjuks ka tagasi ja lõpetas 17. kohal. Pühapäevases esimeses sõidus parandas ta taas stardiga oma kohta, sõites 13. kohal, sõidu lõpetas ta 14. kohal. Teise sõidu start nii hea ei olnud, ettepoole tuli hakata liikuma 20. koha piirilt. Finišilipu langemise hetkeks oli tema koht 16. Mõlemad sõidud võitis mäekõrguse eduga valitsev maailmameister Jeffrey Herlings kes võitis ka etapi Romain Febvre ja Jordi Tixier’i ees, Kullas oli etapil 14.

„Laupäeval polnud tunne kõige parem, kuna enne etappi külmetasin ja kurk oli valus. Kahjuks kajastus see ka tulemuses. Eelkvalifikatsioon oli sõidu osas justkui okei, kuid tulemus seda ei näidanud. Kvalifikatsioon oli keeruline, käed läksid täis ja koht oli 17. Esimeses stardis sain normaalselt minema, kuid mängisin ise oma tulemuse maha, lasin mõned vennad mööda, käed läksid täis ja tulin omal kohal lõpuni. Teises sõidus olid käed juba paremad, kuid kahjuks sõitsin peale starti liivavalli kinni. Siis olin ühe konkurendi taga liiga kaua ja teised läksid eest. Lõpus olid juba korralikud ringiajad, kuid neid oleks pidanud alguses sõitma, et teised eest ära ei saaks sõita. Seega rahul pole ja nüüd tuleb trenni edasi teha,“ rääkis Kullas peale etappi.

MM-sarja kokkuvõttes on kolm esimest etappi vahele jätnud Kullas 20 (39 p), sarja liider on Herlings (244 p).

Sahkar KTM Racing meeskonna sõitja Karel Kutsar osales aga sel nädalal Eestis TOP 200 sarja avaetapil, mis sõideti Põlvas. Kutsar jäi mõlemas sõidus vaid valitsevale MX1 klassi Eesti meistrile Juss Laansoole ja sai tema järel etapil teise koha.

Järgmised stardid Sahkar KTM Racing meeskonna sõitjatele on uuel nädalal nii Hispaanias kui Eestis, kuid kodus alustatakse Tridens Eesti motokrossi meistrivõistlusega.