Hardi Roosiorg sai Läti MM-etapil 18. koha

Hardi Roosiorg. Foto: Karli Saul

12. augustil toimus Lätis Kegumsi krossirajal motokrossi maailmameistrivõistluste neljas etapp. MX2 klassis suutis Hardi Roosiorg mõlemad sõidud punktikohal lõpetada ja ta tuli kokkuvõttes 18. kohale. MXGP klassis osalev Tanel Leok kahjuks punktilisa ei teeninud.

MXGP klassis oli jälle ainsa eestlasena rajal A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leok. Ajasõidus 28. aja välja sõitnud Leok osales avasõidus stardikurvis kukkumises ja tal tuli sõitu alustada rivi lõpust. Paari ringiga tõusis ta juba 25. kohale, kuid siis Tanel kukkus ja langes kolmekümne parima seast jälle välja. Sõidu lõpuks õnnestus tal taas oma kohta parandada kõvasti, kuid punktikohast jäi ikkagi natuke puudu ja finishisse jõudis Leok 23. kohal. Stardi järel asus sõitu juhtima Jorge Prado (Hispaania, KTM), kuid peagi võttis liidrikoha üle 9-kordne maailmameister Antonio Cairoli (Itaalia, KTM). Eelmisel etapil startidega hädas olnud Cairoli kasutas hea alguse täielikult ära ning ta võttis kindla sõiduvõidu. Tugeva sõidu lõpuga tõusis teiseks Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki) ja kolmandaks Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha).

Teises sõidus ei olnud Tanel start taas parim ja ta pääses rajale viimaste seas. Avaringil toimus tema ees hüppel veel ka kukkumine, kuhu Tanel ka takerdus ja kõvasti aega kaotas. Raskest positsioonist ei õnnestunud tal ka sel korral punktikohane enam jõuda ja finishis oli meie mees kahekümneneljandana. Hea alguse tegi aga taas Cairoli, kes esimeste ringe järel liider oli. Siis aga möödus temast Jeffrey Herlings (Holland, KTM), kes pikka aega ka sõitu kontrollis. Kolm ringi enne sõidu lõppu aga Herlings eksis ja kukkus, samas kohas kukkus seetõttu ka kolmandal kohal olnud Cairoli. Kõik selle kasutas aga ära leedulane Arminas Jasikonis (Husqvarna), kes publiku marulisel toetusel liidrikohale pääses ja sõidu ka võitis. Teisena lõpetas sõidu Seewer ja kolmandana Herlings.

Etapi kokkuvõttes teenis hooaja esimese etapivõidu 43 punktiga Antonio Cairoli. Teisele kohale tuli 40 punktiga Jeremy Seewer ja kolmandale kohale 40 punktiga Jeffrey Herlings. Tanel Leokile läks kirja 27. koht. MXGp klassi liider on nljea etapi järel 170 punktiga Herlings, teisel kohal on 142 punktiga Tim Gajser (Sloveenia, Honda) ja kolmandal kohal 129 punktiga Cairoli. Tanel Leok on nelja punktiga 32. kohal.

MX2 klassi kvalifikatsioonis oli meie parim Sahkar Racing meeskonna sõitja Hardi Roosiorg (KTM), kes sai 21. koha. A1M Motorsport Husqvarna tiimis sõitev Johannes Nermann oli varutsiklil kolmekümneteine. Startidega tihti hädas olev Roosiorg ei suutnud üllatust pakkuda ka avasõidus ning tal tuli sõitu alustada top 30 piirilt. Rajal suutis Hardi aga väga head kiirust näidata ning sõidu lõpuks tõusis ta kahekümnendale kohale, mis andis ka ühe MM-punkti. Johannes Nermann lõpetas sõidu 26. kohal. Stardi järel oli liidrikohal sarja juhtiv Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM), kuid hooaja eel tema suurimaks konkurendiks peetud Jago Geerts (Belgia, Yamaha) pani noore konkurendi kohe surve alla ja sõidu keskel õnnestuski tal prantslasest mööduda. Geerts kontrollis seejärel sõitu kindlalt ning võttis ka võidu. Vialle ei suutnud ka teist kohta hoida, sest temast olid kiiremad meeskonnakaaslased Roan Van De Moosdijk (Holland, Kawasaki) ja Mathys Boisrame (Prantsusmaa, Kawasaki).

Teist sõitu alustas Roosiorg tunduvalt paremini ja ta pääses kohe stardi järel punktikoha lähedale. Selline algus andis Hardile võimaluse püüda juba kõrgemat kohta ja see tuli tal ka väga hästi välja. Veel eelviimasel ringil kohta parandanud Roosiorg tõusis lõpuks viieteistkümnendale kohale. Oma parima MM-i sõidu tegi ka Nermann, kes sõidu 21. kohal lõpetas ja esimesena punktidest ilma jäi. Stardi järel liidriks asunud Geertsile kiiruse poolest keegi vastu ei suutnud hakata ja ta võttis võidu ka teises sõidus. Ka kaks järgnevat kohta kuulusid samadele meestele nagu avasõidus, teisena tuli finishisse Van De Moosdijk ja kolmandana Boisrame.

Etapi kokkuvõttes teenis 50 punktiga esikoha Jago Geerts. Teisele kohale tuli 44 punktiga Roan Van De Moosdijk ja kolmandale kohale 40 punktiga Mathys Boisrame. Hardi Roosiorg oli 7 punktiga kaheksateistkümnes ja Johannes Nermann kahekümneviies. Sarja kokkuvõttes asub Roosiorg 24 punktiga 22. kohal. Liidrina jätkab Tom Vialle, kellel on koos 170 punkti. Etapi võitnud Geertsil on teisena koos 162 punkti. Kolmas on 123 punktiga Jed Beaton.