Harju Rally patroon on Harju maavanem Ülle Rajasalu

Ülle Rajasalu
Ülle Rajasalu
EAL Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad hooaja teise etapiga, Harju Rally’ga 23.-24. mail. Tegu on ühega kahest uuest rallist Eesti meistrivõistlustel. Ralli korraldajad on autospordis juba pikemat aega ja rahvusvahelise kogemusega.

Harju Rally on kahepäevane ja kiiruskatseid on kokku üheksa. Ralli keskus asub Jüris, kus on ka hooldusala, ralli start ja finiš on Rae vallas, Peetri külas. Esimesel päeval sõidetakse üks publikukatse, mille algus on peale tööpäeva lõppu, et kõik huvilised jõuaks seda vaatama. Teisel päeval liigub ralli edasi juba pikematele katsetele, mis korraldajate sõnul pakuvad sõitjatele palju.

Harju maakonna jaoks on tegu olulise sündmusega ja Harju Rally patrooniks on Harju maavanem Ülle Rajasalu. „Olen kindel, et tänavu esmakordselt korraldatavast Harju Rally’ist kasvab välja tugeva traditsiooniga autospordisündmus. Rallisport on noorte ja julgete spordiala, mis kindlasti vajab meie maakonnas ka laiemat tutvustamist. Meie sportlased on eeskujuks paljudele noortele, kes nende edust innustatuna end üha enam spordiga seovad,“ räägib Ülle Rajasalu.

Harju Rally korralduse ja idee taga seisab kolm inimest. Emilia Kivimäe on olnud autospordi juures juba mitmeid aastaid ja omab rahvusvahelist kogemust. Nimelt on ta tegev FIA ERC ehk autoralli Euroopa meistrivõistluste etapi, Belgias sõidetava Ypres ralli korralduse juures. Ralli direktor Tarmo Rühka on varasemalt korraldanud noorterallide etappe ja organiseerinud erinevate sõitjate treeningpäevi. Janno Hert toob Harju Rally korraldusse AS Tridens turundusjuhina kõrgel tasemel turundusteadmisi, mis aitavad teha Harju Rally’ist meeldejääva sündmuse kõigile. Lisaks neile on korraldusmeeskond kokku pandud Eesti oma ala parimatest.

EAL Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp, Harju Rally sõidetakse 23.-24. mail.