Harju Rally’il peale avapäeva kaksikjuhtimine

Timmu Kõrge - Erki Pints. Foto: Karli Saul
Timmu Kõrge – Erki Pints. Foto: Karli Saul
Reedel, 23. mail alanud EAL Eesti autoralli meistrivõistluste teise etapi, Harju Rally esimesel päeval sõideti Jüri Tehnopargi territooriumil 1,94 kilomeetrine Konekesko publikukatse.

Kokku startis rallile 79 meeskonda ja avakatsel oli publikut tuhande inimese jagu. Ralli esimese katse võit läks jagamisele, kui Timmu Kõrge-Erki Pints (Ford Fiesta R5) ja Raul Jeets-Andrus Toom (Ford Fiesta R5) sõitsid välja ühe aja.

MM-Motorsport meeskonna mõlemad sõitjad näitasid võrdset aega, kolmandal kohal peale avapäeva on Karl Kruuda-Martin Järveoja (Peugeot 208 T16 R5), kellel kaotust liidritele 0,7 sekundit. Neljandal kohal on N4 klassi kiireimad, Siim Plangi-Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer EVO 9), kes jäävad liidritest maha ühe sekundi. Kaspar Koitla-Andres Ots (Mitsubishi Lancer EVO X) on N4 klassi teised (+2,3 s) ja Egon Kaur-Erik Lepikson (Mitsubishi Lancer EVO X) kolmandad (+3,7 s).

Esiveoliste autode klassis 2WD 1600 on peale avapäeva samuti kaksikjuhtimine, kui Kenneth Sepp-Tanel Kasesalu (Citroen C2R2 MAX) ja Kristen Kelement-Timo Kasesalu (Citroen C2R2 MAX) sõitsid välja ühe aja. Kolmandal kohal on Sander Siniorg-Annika Arnek (Ford Fiesta R2), kes kaotavad klassiliidritele 1,3 sekundit. Samad sõitjad on ka uue Eesti Juuniorite ralli meistrivõistluste klassi liidrid, selle sarja võitjale hooaja kokkuvõttes on auhinnaks osalemine 2015. aasta autoralli MM-etapil.

Esiveoliste autode klassis 2WD 2000 on liidrid Ken Torn-Riivo Mesila (Honda Civic Type-R), teised samasuguse autoga sõitvad Mait Madik-Toomas Tauk (+0,3 s). Kolmandad on Mikhail Skripnikov-Anton Grechko (Renault Clio R3), kelle kaotus klassiliidritele on 0,9 sekundit.

Rahvusliku E-rühma neljaveoliste autode klassis E12 on liidrid peale avapäeva Aiko Aigro-Kermo Kärtsmann (Mitsubishi Lancer EVO 6), E11 klassis on esimesed Einar Laipaik-Siimo Suvemaa (BMW M3), E10 klassis Raido Laulik-Tõnis Viidas (Nissan Sunny GTI) ja E9 klassis Henri Franke-Alain Sivous (Suzuki Baleno). Veoautode klassis on peale Harju Rally avapäeva kuuest meeskonnast kiireimad Taavi Niinemets-Marco Prems.

Harju Rally järkub laupäeval, 24. mail, kui sõidetakse kokku kaheksa kiiruskatset. Esimesele katsele stardib esimene auto kell 8.53 ja finišipoodiumile Peetri Selveri ees jõuab võitja kell 18.20.

Tulemused: www.autosport.ee/rallyreg