Harku järvel toimusid 60-ndad Balti meistrivõistlused veemotospordis

F-4 võitja Kalle Viipo
Eile lõppesid Tallinnas Harku järvel 60 korda peetud Balti meistrivõistlused veemotospordis. Suurt juubelit pidanud võistlus oli algselt mõeldud ainult Balti riikidele aga sellel aastal oli võistlusel esindatud seitse riiki ja üheksa võistlusklassi.

Kohal olid mitmed maailma- ja Euroopa meistrid pakkudes konkurentsi sõitjatele, kes võistlevad kohalikul tasemel. Noortklassis GT-15 võitis kõik kolm sõitu selle paadiklassi kahekordne maailmameister Stefan Arand. Teiseks tuli noor lätlane Karlis Degainis ja kolmandaks tuli Kärol Soodla Tartust.

Klassis OSY-400 ei olnud vastast Rasmus Haugasmäele, teiseks tuli Poola võidusõitja Cezary Strumnik ja kolmas oli Annika Suuk. Klassis GT-30 tuli võitjaks esmakordselt selles klassis startinud Stefan Arand võttes võidu kehtiva maailmameistri Sander Sarlini ja selle aasta Euroopa meistri Viktoria Soodla ees.

Klassis F-125 tuli võitjaks Erik Aaslav-Kaasik MM-i pronksi Marek Peeba ees, kolmas koht läks Venemaale Vadim Ushakovile. Klassis F-4 olid kohale tulnud mitmed MM-sarja esikümnes olevad võidusõitjad. Võit läks Soome Kalle Viipole, teiseks tuli Leedu võidusõitja Paulius Stainys ja komandaks tuli Nikita Lijcs Lätist.

FR-1000 klassis tuli esimeseks Lätlanna Ieva Millere, teiseks tuli Davis Aupe ja kolmas oli Lotars Millers. Võistluse kiireimas klassis F-500 ei andnud MM-sarja kaasa sõitev Erko Aabrams teistele võimalust, teiseks tuli Leedu võidusõitja Laimis Armonas ja kolmas oli esimesel päeval hirmuäratava õhulennu teinud Uku Aaslav-Kaasik.