Harku vesistes tingimustes selgusid motojääraja Eesti meistrid ja karikavõitjad

Timmo Mõts (411), Sami Salstola (146). Foto: Karli Saul
Läinud nädalavahetusel sõideti esmakordselt Harku järvel mootorrataste jäärajavõistlus, kuid peale tungiv kevad tegi võistluspäevaga omad korraktuurid ning kuna rada läks väga vesiseks, otsustati pidada üks sõiduvoor. Tänaseks on ka punktid kokku loetud ja parimad selgunud.

Lisaks eestlastele oli kohale tulnud märkimisväärne hulk Soome kiireid sõitjaid, kes ka mitmes klassis kaarte segasid.

Eesti meistrivõistluste arvestusse kuulunud MX Open Jääpiik klassis võttis etapivõidu Andre Park (Beta, RedMoto Racing), kes edestas kindlalt soomlast Aslan Halanit (Husqvarna) ja Timmo Mõtsi (Yamaha, Sõmerpalu MK). Esikuuikusse sõitsid end veel mitmekordne SuperMoto Eesti meister soomlane Sami Salstola (TM), Taavi Laur (KTM, Linnamäe krossiklubi) ja Sven Vetkin (KTM, Vihur motosport). Avaetapil Pärnus võidutsenud Hanno Velt (Beta, RedMoto Racing) kukkus sõidu alguses ja jäi seega esikohaheitlusest kõrvale.
Kahe etapi tulemusena tuli Eesti meistriks 64 punktiga Mõts, hõbeda sai Velt (57 p) ja pronksi Vetkin (50 p).

Andre Park võttis ka teises EMV arvestuse klassis MX A krossinael sõiduvõidu edestades seekord Aleksei Vinogradovit (Honda, Narva MK) ja Ivo Lauri (Kawasaki, Linnamäe krossiklubi). Pärnus võidutsenud Timmo Mõts piirdus neljanda kohaga, kuid sellest piisas, et 68 punktiga Eesti meistriks tulla. Park kaotas talle ainult 1 punktiga ning pronksile tuli Laur (62 p).
Samas sõidus osales ka üks 125cc osaleja Mattias Graumann (KTM, Pärnu MC), kes oli loomulikult selle klassi parim.

Quadidel “ujus” Harkus kõige kiiremini Marek Abras (Suzuki, MK Sinilind), kes edestas napi sekundiga Ardo Rood (Suzuki, Motohai), kolmandaks sõitis end Kalle Kolk (Honda, Motohai).
Eesti karikavõitjaks tuli aga Harkus 7. koha saanud Kalev Must (Yamaha, MK K&K, 55 p), teise koha sai Harku 6. Martin Filatov (Honda, Kagu MK) ja kolmanda Jaanus Koort (Yamaha), tema sai Harkus kirja 11. koha, kusjuures karikavõistluste esikolmikust ükski mees Harkus ruudulippu ei näinud.
Quadidega olid koos rajal ka ATV’d, kellest kiireimaks osutus Paavo Voogre (Can-Am), teiseks sõitis end Angela Veerpalu (Can-AM) ja kolmandaks Tamur Vanker (Can-Am, Märjamaa SK).
Kuna selles klassis startis alla 5 võistleja ja seda samuti ka Pärnus, siis antud klassis jäi karikavõitja välja selgitamata.

Külgvankritel oli esikolmik sama, mis Pärnuski, kus teistest olid selgelt paremad Renee Reinu / Maurice Lina (AYR -KTM, Kose AMK), teiseks sõitsid end Hannes Veski / Ermo Mirjam (AYR-KTM, AYR Racing Team) ja kolmandaks Sverre Lamp / Karl Kasesalu (AYR-KTM, Saku MK). Samad tiimid moodustasid seega ka Eesti karikavõistlustel esikolmiku.

MX Hobi ja Veteran 40+ ühise “ujumise” kiireim oli Alex Vetkin (TM, Vihur Motosport), teiseks tuli Hannes Hansman (Kawasaki, MX Racing Team) ja kolmandaks Peeter Volokitin (Yamaha, Pärnu MC). Need mehed oli ka Harku Hobi klassi kolm paremat, Eesti karikavõitjaks tuli hooaja kokkuvõttes Vetkin (75 p), teine oli Volokitin (64 p) ja kolmas Hansman (62 p).
Kohalikus arvestuses võistelnud Veteranides võidutses Harkus Meelis Vahter (KTM), kellele järgnesid Ain Randmaa (Kawasaki, Pärnu MC) ja Jaan Tang (KTM, RedMoto Racing).

85cc ja 65cc klassi sõidus jätkasid Pärnus pooleli jäänud duelli Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC) ja Kenneth Nurja (Husqvarna, AYR Racing Team) ning ka seekord oli kiirem Pärnu poiss, kolmandaks sõitis end Harkus Karl Takk (Husqvarna, Vihur Motosport). Need poisid olid ka Harku 85cc kolm kiiremat, Eesti karikavõitjaks tuli seega Pärn (75 p), teine Nurja (66 p) ja kolmas Kermo Kaldma (Suzuki, MK Sinilind, 53 p), kes oli Harkus 8.
65cc parim oli Harkus Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing), kellele järgnesid Karl Hunt (KTM, Viljandi VMK) ja Hugo-Brent Freimann (KTM, Vihur Motosport). Eesti karikavõitjaks tuli Kuusk (75 p), teine Hunt (66 p) ja kolmas Freimann (51 p).

Kohalikele karikatele “sulistasid” Harkus ka 50cc sõitjad ning sarnaselt Pärnu võistlusele oli taas kiireim Leslie Puller (Husqvarna, Pärnu MC). Harkus sai tema järel teise koha Ott Eier (KTM, Pärnu MC) ja kolmanda vapper tüdruk Martha Koort (Husqvarna, Äksi MK).

Sellega sai Eesti lühike talihooaeg ühele poole ning suvistele võistlustele antakse avalöök 8. aprillil Illukal peetava kestvuskrossiga.