Harkus toimus jetispordi EMV avaetapp

Runabout GP1
Harku järvel toimus Piston Racing EMV ja EKV I etapp / Tallinna meistrivõistlused jetispordis, kus võtsid mõõtu nelja riigi sportlased.

SKI GP1 klassis näitasid tugevat võidusõitu MM-sarjas osalevad Marten Männi ja Markus Lutsokert. Etapivõit kuulus Männile ja Lutsokert oli teine ning esimese sõidu võitnud Jasmiin Üpraus kolmas.

Päeva kiiremas klassis Runabout GP1 tuli teistel tunnistada MM-sarjas osaleva Anton Pankratovi paremust. Teiseks tuli Erkki Koppel ja kolmas oli Ralf Üpraus.

Klassis SKI GP3 näitas head kiirust selle aasta juunioride maailmameister Mattias Reinaas. Talle pakkus kõva konkurentsi selle klassi EM-i pronks Marten Männi, kes tuli teiseks. „GP3 klassis mõlemad stardid ebaõnnestusid ja teisest kohast enamat ei suutnud, Mattias oli väga kiire,“ võttis Männi päeva kokku, „GP1 klassi esimeses sõidus jäin kaks ringi enne lõppu poi nööri külge kinni ja ei saanud pikka aega jetti sealt küljest lahti, kaotasin selle esikoha. Teine sõit õnnestus ja võtsin kokkuvõttes võidu.“

Klassis SKI GP2 üllatas üks meie veteranidest Egon Üpraus, kes viis etapivõidu Pärnusse. Runabout GP2 klassis tuli etapivõitjaks eelmise hooaja Eesti meister Egoni poeg Ralf Üpraus.

SKI Ladies GP1 klassis saavutas etapivõidu MM-sarjas viiendal kohal asuv Jasmiin Üpraus. Üle mitme aasta uuesti starti tulnud Elina Kaarneemele läks teine koht ja kolmas oli Annemarie Randla. „Rada oli kiire, kuid üllataval kombel mitte väsitav, sai palju sõita. Samuti kiidan võistluse mõnusat miljööd ja korrektsust. Naiste esimene sõit koos SKI GP2-ga, kus me isaga stardist alates koos sõitu juhtisime oli uhke,“ võttis Jasmiin Üpraus kokku talle väga meeldinud võistluspäeva. „SKI GP1-s olin isegi üllatunud, et suutsin esimeses sõidus Martini tempot hoida, tal kannul püsida ja kui ta poi vea tegi, sõidu võita. Naiste teise sõidu stardi kokkupõrge lõi pisut rivist välja, aga suutsin teised tüdrukud siiski kinni püüda ja võita; kuid selle vapustuse ja väsimuse tõttu läks untsu ka SKI GP1 teine sõit.

Uue klassina oli sellel aastal stardis Runabout juunior GP4, mis on istuv klass, kus sõidavad võidu 10-15 aastased noored. Selle klassi etapivõit kuulus Mattias Siimannile.

SKI juunior GP3 klassis võttis võidu Mattias Reinaas, kes tuli nädal tagasi juuniorite maailmameistriks.

Suurima osavõtjate arvuga klassiks kujunes SKI Beginner GP1, kus võtavad omavahel mõõtu algajad sõitjad püstistel jettidel. Etapivõit kuulus Heigo Kopsole.

Runabout Beginner GP2 klassis läks võit uustulnukale Indrek Nearele.

Runabout GP4 klassis läks võit Soome Pasi Vuorelale, selle hooaja MM-pronks Mattias Siimann oli kolmas.

Võistlusel osales erinevates klassides 69 startijat neljast riigist – Eestist, Soomest, Lätist ja Venemaalt. Klasse oli kokku 11.

Eesti meistrivõistluste II etapp toimub 10.-12. augustil Pärnus koos Põhjamaade meistrivõistlustega, kuhu on kohale oodata maailmaklassi sõitjaid üle terve Skandinaavia.