Hartwall Jaffa ja Freetime Mini MX karikasarjad jätkusid Põlvas

Juri Vinogradov (51), Mikk Martin Lõhmus (454). Foto: Rauno Kais
Rosma krossirajal sõideti Hartwall Jaffa nime kandva noorte motokrossi Eesti karikavõistluste kolmas etapp, Freetime Mini MX karikasarjas oli see võistlus aga teiseks etapiks.

50cc klassis võitis esimese sõidu kindlalt kvalifikatsiooni kiireim Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK), kes edestas kaasmaalast Robin Randojat (KTM, KTM Racing Team) 14,6 sekundiga, kellest omakorda poolteist sekundit hiljem lõpetas Läti poiss Rolands Bogdanovicš (KTM). Teises sõidus haaras aga liidrikoha Bogdanovicš, kes suurendas konkurentidega vaikselt vahet ja võidutses lõpuks 13,4 sekundilise eduga avasõidu viiendana lõpetanud Leedu poisi Jokubas Norvaisase (KTM) ees. Pikand sõitis enamus sõidust kolmandal kohal ja seal ta ka lõpetas, kaotust leedulasele jäi napp 0,7 sekundit.
Kahe sõidu kokkuvõttes sai etapivõidu tänu viimasele sõidule Bogdanovicš, kes kogus Pikandiga võrdselt 45 punkti, kolmandana astus poodiumile Norvaisas (38 p).
Karikasarja liider on peale kolme etappi Pikand 135 punktiga, talle järgnevad Randoja (122 p) ja Põlvas kuuenda koha saanud Hannes Hanimägi (KTM, Sõmerpalu MK, 101 p).

50cc Junior klassis, kus käis rajal 20 väikest krossisõitjat, jagasid mõlema sõidu kaks esimest kohta Rasmus Alan Truus (KTM, Linnamäe krossiklubi) ja Ruben Lindemann (KTM) ning tänu viimase sõidu võidule sai esikoha Lindemanniga võrdselt 47 punkti kogunud Truus. Kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha vapper Läti tüdruk Evelina Galeja (KTM), kes oli avasõidus kolmas ja teises viies. Sõidu teine tüdruk Carita Lomp (KTM, Viljandi VMK) oli kokkuvõttes 11.

Suuremas 65cc masinaklassis ei leidunud vastast kvalifikatsioonis kolmanda aja sõitnud Narva poisile Juri Vinogradovile (KTM), kes võitis kindlalt mõlemad sõidud ja kogus maksimaalsed 50 punkti. Esimeses sõidus kaotas teisena lõpetanud Vene poiss Ilias Krasnitskiy (KTM) Vinogradovile üle 10 sekundi ja teises sõidus teise koha saanud lätlane Janis Kubulins (KTM) 5 sekundit. Esimeses sõidus oli aga kolmas Kubulins ja teises Krasnitskiy ning poisid kogusid võrdselt 42 punkti, tänu viimase sõidu tulemusele kuulus teine koht lätlasele.
Karikavõistluste liider on Krasnitskiy (121 p), teine on Põlva neljas poiss Mikk Martin Lõhmus (KTM, KTM Racing Team, 102 p) ja kolmas avaetapilt puudunud Vinogradov (97 p).

85-stel oli mõlemas sõidus kindlalt parim kvalifikatsiooni teine Viktor Khodyrev (Husqvarna, Narva MK, 50 p). Avasõidus kolmanda koha saanud ja viimases narvalase järel teisena lõpetanud Kenth Lusenberg (KTM, KTM Racing Team) kogus 42 punkti ja sai teise koha. Poodiumi madalaimale astmele tõusis päeva lõpuks Alex-Allar Rebane (KTM, Pärm Racing Team, 40 p), tema lõpetas esimese sõidu teisena ja oli viimases neljas.
Karikavõistlustel jätkab esimesena Põlvas neljanda koha saanud Kevin Soe (KTM, Motoklubi K&K, 102 p), kellest ainult 2 punkti kaugusele jääb Hans Arvet Tilk (Kawasaki, Märjamaa Spordiklubi, 100 p), kes oli Põlvas viies. Kolmas on Cristofer Teder (KTM, Aave Spordiklubi, 95 p), tema sai Põlvas kuuenda koha.

Freetime Mini MX sarja kõige kiiremas klassis Expert heitlesid esikohale samad kolm sõitjat, kes ka Addinol Eesti meistrivõitluste eelmisel etapil Karksi-Nuias. Avasõidu võitis ka toona esikoha saanud lätlane Raivis Levans (Bucci Moto), kes edestas kvalifikatsiooni kiireimat Marthi Lepikut (Bucci Moto, MRC MK) ja Juss Maidlat (Bucci Moto, kagu MK), üks võitjasoosikutest, Karl Saat (Bucci Moto, Pärnu MK) katkestas kolmandal ringil. Teises sõidus võidutses aga Lepik, kellele järgnesid Saat ja avasõidu viies Sasha Võsa (Pitpro, Viljandi VMK), Levans katkestas sõidu mõned ringid enne lõppu, kuid sai sellest hoolimata kuuenda koha. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis seega Lepik (47 p), teine oli Levans (40 p) ja kolmas Võsa (36 p).
Tänu võidule tõusis sarja liidriks Lepik 91 punktiga, Saat langes teiseks ja kaotab nüüd Lepikule 6 punktiga. Kolmas on Võsa, kellel on koos 76 punkti.

Mini MX 35+ klassis ei leidunud vastast vanameister Mati Tagaperele (Rotek, MRC MK, 50 p), kes oli juba kvalifikatsioonis teisest vähemalt 2 sekundit kiirem ja võitis lõpuks ka mõlemad sõidud klubikaaslase Romet Ahi (Pitpro, 44 p) ees. Kokkuvõttes sai kolmanda koha sõidud viienda ja kolmandana lõpetanud Ervin Kuris (Pitpro, Lääne MK, 36 p).
Tagapere juhib ka karikasarja ja tal on peale kahte etappi koos 94 punkti, talle järgnevad Ahi (78 p) ja lätlane Vilnis Teterovskis (Bucci Moto, 71 p), kes oli Põlvas kokku neljas.

Mini MX Beginners A klassis võttis etapivõidu esimese sõidu võitnud ja teises kolmandana lõpetanud lätlane Guntis Lakstigala (Bucci Moto, 113 p). Teiseks tuli Hans Arvet Tilk (Bucci Moto, Märjamaa Spordiklubi, 104 p), kes oli avasõidus neljas, kuid võitis teise. Poodiumi madalaimale astmele tõusis päeva lõpuks sõidud teise ja kolmandana lõpetanud Karl-Heinrich Niinelo (Pitpro, Tihemetsa MK, 101 p). Hea päeva tegi ka sõidu ainus naisvõistleja Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK, 92 p), tema oli avasõidus kolmas ja teises neljas ning ka kokku neljas.
Aeglasemas Beginners B klassis võttis etapilt esikoha Sven Seinpere (YCF, 62 p), kellele järgnesid Meelis Heinpõld (Pitpro, Viljandi VMK, 61 p) ja lätlane Roberts Platais (YCF, 59 p).
Beginners sarja liider on Tilk (224 p), teine on Lakstigala (210 p) ja kolmas Niinelo (202 p), Raba asub 181 punktiga kõrgel neljandal kohal.

Mini MX 88SEMI klassis võitis Kaido Raud (CZ, 47 p), teine oli Erik-Rennes Pihlak (YCF, 38 p) ja kolmas Kristjan Normak (YCF, 38 p). Avasõidus katkestanud Kristel Raba (Pitpro) võitis küll teise sõidu, kuid enamat viiendast kohast seekord ei saanud. Karikaarvestuses juhib nüüd Raud (91 p), kellele järgnevad Pihlak ja Raba võrdselt 70 punktiga.

Quad 100 ja 200 ühissõitudes ei leidunud vastast suuremal quadil võistelnud Karl Kristjan Kajakule (Honda, Motoklubi K&K), kes võidutses mõlemas sõidus. Esimeses sõidus tegid head tempot väiksemas klassis osalenud Robert Lihtsa (Honda, Kagu MK) ja Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu MK), kes lõpetasid Kajaku järel teise ja kolmandana. Viimases sõidus sai aga teise koha suuremal quadil osalenud Patric Kurvits (Honda, Kagu MK), kolmandana ületas lõpujoone jälle Eesmäe. Quad 200 klassis võitis seega 50 punkti kogunud Kajak, teine oli Kurvits (44 p) ja kolmas Karl Joosep Steinberg (40 p). Sama seis on ka karikavõistluste tabelis. Quad 100 esikolmikusse kuulusid aga Eesmäe ja Lihtsa võrdselt 47 punktiga ning Martten Tintso (Honda, Äksi MK, 40 p). Karikavõistluseid juhib Eesmäe (97 p), talle järgnevad Põlva viies Aleks Sale (Suzuki, Motoklubi K&K, 74 p) ja Mihkel Salujõe (Honda, Motoklubi K&M, 66 p), kes oli Põlvas neljas.

Quad 50 ja 50 Junior esimese ühissõidu võitis Karl Robin Rillo (Apex, Motoklubi K&K) Tanel Põdra (Apex, Pärnu MK) ja Rasmus Sõna (Apex, Äksi MK) ees. Teises sõidus oli aga omakorda parim Põdra, kellele järgnesid Rillo ja Sõna, mille tulemusena kuulus ka etapivõit Põdrale, kes kogus Rilloga võrdselt 47 punkti, Sõna oli 40 punktiga kolmas. Juniorite arvestuses moodustasid esikolmiku Kristjan Värton (Apex, MX Racing MK, 50 p), Sander Oinus (Apex, Motoklubi K&K, 44 p) ja Kaur Must (Apex, Motobox Racing Team, 40 p).

Hartwall Jaffa karikavõistluste järgmine etapp sõidetakse 14. juunil Äksis. Freetime Mini MX karikasari jätkub alles 9. augustil Kohtla-Nõmmel, kuid eeloleval nädalavahetusel heitlevad Mini MX klassi sõitjad Äksis Eesti karikavõistluste punktidele.