Hartwall Jaffa noorte motokrossi karikasari jätkus Väike-Maarjas

Romeo Pikand. Foto: Rauno Kais
Müüriku krossirajal sõideti tänavu esmakordselt Hartwall Jaffa nime kandvate noorte motokrossi Eesti karikavõistluste teine etapp. Ühtlasi oli Väike-Maarja võistlus ka Mini MX klasside Eesti karikavõistluste avaetapiks.

Kõige pisemas 50cc klassis võitis nii kvalifikatsiooni, kui ka mõlemad sõidud kindlalt Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK) ning kummaski sõidus järgnesid talle Robin Randoja (KTM, KTM Racing Team) ja Hannes Hanimägi (KTM, Sõmerpalu Motoklubi). Sõidus osales ka üks vapper neiu Carita Lomp (KTM, Viljandi VMK), kes oli kokku seitsmes.
Karikavõistluste liider on peale kahte etappi Pikand 90 punktiga, kellele järgnevad Randoja (84 p) ja Hanimägi (71 p).

Masinaklassi 50cc junior, kus oli stardis lausa 26 väikest sõitjat, avasõidu võitis avaetapil teise koha saanud Rasmus Alan Truus (KTM, Linnamäe krossiklubi), talle järgnesid Müürikul Karl Hunt (KTM, Viljandi VMK) ja Ron-Joonatan Hein (KTM, RedMoto RC). Teises sõidus võidutses aga avasõidu neljas poiss Kevin Nõgesmaa (KTM) Truusi ja Hundi ees. Kahe sõidu tulemusena võitis etapi Truus (47 p), teine Nõgesmaa (43 p) ja kolmas Hunt (42 p), Carita Lomp osales ka selles arvestuses ning oli 26 osaleja hulgas kümnes.

Kuna 65cc klassis olid avaetapil Holstre-Nõmmel esimesed kaks kohta haaranud Romeo Karu ja Martin Michelis samal ajal Poolas EM-etapil võistlemas, siis sai karikasari Väike-Maarjas uue nime võitjate nimistusse. Seekord osutus parimaks venelane Ilias Krasnitskiy (KTM), kes oli avasõidus teine ja teises kiireim. Teiseks tuli võitajaga võrdselt 47 punkti kogunud Narva poiss Juri Vinogradov (KTM), kes võitis küll esimese sõidu, kuid oli teises Krasnitskiy järel teine. Poodiumi madalaimale astmele astus päeva lõpuks kummaski sõidus kolmandana lõpetanud Mikk Martin Lõhmus (KTM, KTM Racing Team, 40 p).
Karikavõistlustel tõusis uueks liidriks Lõhmus (66 p), teisel kohal asub nüüd Väike-Maarjas kuuenda koha saanud Mikk Kallion (KTM, Motoklubi K&K, 52 p) ja kolmandal venelane Max Ulianov (KTM, 51 p), tema oli Müüriku rajal kokku viies.

85cc klassis oli sarnaselt 65cc-le enamus Eesti kiiretest poistes Poolas kihutamas. Väike-Maarjas jäi alistamatuks aga venelane Aleksey Zorin (KTM, 50 p), kes oli kiireim juba ajasõidus ning edestas kummaski sõidus Kairo Katkosilt’i (KTM, Kose AMK, 44 p) ja kaasmaalast Pavel Mangushevi (Husqvarna, 40 p). Karikaarvestuses on liider Müürikul alles 11-nda koha saanud Kevin Soe, kellele järgnevad Müüriku seitsmes Märt Riso (mõlemad KTM, Motoklubi K&K) ja Hans Arvet Tilk (Kawasaki, Märjamaa Spordiklubi), kõik kolm poissi on kogunud võrdselt 66 punkti.

Mini MX Open klassis jagasid võidud ja teised kohad Sasha Võsa (Pitpro, Viljandi VMK) ja Cardo Veski (Pitpro). Kui avasõidus edestas Veski Võsat, siis teises sõidus oli järjestus vastupidine, mis andis ka etapivõidu Võsale. Kummaski sõidus sõitis end kolmandaks vanameister Mati Tagapere (Rotek, MRC MK). Samas sõidus osalenud Mini MX Hobi arvestuses moodustasid esikolmiku Hans Arvet Tilk (Bucci Moto, Märjamaa SK, 47 p), Ervin Kuris (Pitpro, Lääne MK, 47 p) ja Karl-Heinrich Niinelo (Pitpro, Tihemetsa MK, 40 p).

Quad 100 ja 200 klassid sõitsid traditsiooniliselt koos ning suuremas klassis noppis esikoha kummaski sõidus kiireim olnud Karl Kristjan Kajak (Honda, Motoklubi K&K). Kahe sõidu tulemusena sai Quad 200-s teise koha Siim Saat (Yamaha, Saaremoto), kes oli avasõidus enda klassis teine ja viimases kolmas. Poodiumi madalaimale astmele tõusis päeva lõpuks sõidud Quad 200 arvestuses neljanda ja teisena lõpetanud Patrick Kurvits (Honda, Kagu MK). Väiksemas klassis edestas Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu MC) oma klubikaaslast Cris Sten Kuttit ja Aleks Salet (Suzuki, Motoklubi K&K), kusjuures Eesmäe näitas mõlemas sõdus väga sitket minekut ja jäi alla ainult suuremas klassis võistelnud Kajakule.

Quad 50 sõitudes jagelesid esikohale Karl Robin Rillo (Apex, Motoklubi K&K) ja Tanel Põdra (Apex, Pärnu MC). Kui avasõidus alistas Põdra Rillo, siis viimases sõidus võidutses Rillo omakorda Põdra ees ning võttis ka etapivõidu. Kolmanda koha sai mõlemad sõidud samal kohal lõpetanud Rasmus Sõna (Apex, Äksi MK). Quad 50 jun sõitjad osalesid samades sõitudes ning Müürikul oli mõlemas sõidus esikolmik Kristjan Värton (Apex, MX Racing Team), Sander Oinus (Apex, Motoklubi K&K) ja Kaur Must (Apex).

Hartwall Jaffa noorte motokrossi Eesti karikavõistluste kolmas etapp peetakse koos Freetime Mini MX karikasarja teise etapiga 6. juunil Põlvas, enne seda osalevad enamus väikeseid krossimehi mai lõpus Karksi-Nuias toimuval Addinol Eesti meistrivõistluste teisel etapil.