Hartwall Jaffa sarja avaetapi 85cc klassis võitis Kairo Katkosilt

Kairo Katkosilt: Foto: Helen Urbanik
Täna sõideti Holstre-Nõmmel rasketes oludes Hartwall Jaffa motokrossi Eesti Noorte Karikasarja esimene etapp, mille põnevas heitluses 85cc klassis võitis Kairo Katkosilt.

85cc kvalifikatsiooni kiireima aja sõitis välja Allar Pent (KTM, Sõmerpalu MK), kuid Katkosilt (KTM, Kose AMK) kaotas talle vaid 0,42 sekundiga. Katkosilt võttis esimeses sõidus stardivõidu ja asus võistlust ka kindlalt juhtima. Kolm ringi püsis teisel kohal Kevin Sleng, kuid seejärel õnnestus Pendil ise teiseks tõusta ning sõidu lõpuks oli ta juba Katkosillal täiesti tagarattas, kuid möödasõitu teha ei õnnestunud. Esimese sõidu võitiski Katkosilt Penti ja kolmandaks kerkinud Martin Michelise ees (Honda, RedMoto Racing).

Kui selle klassi esimene sõit õnnestus maha pidada leebes vihmas, siis võistluspäeva teiste sõitude alguseks hakkas sadama paduvihma. Raskusi valmistas mudasel rajal navigeerimine juba Mini MX 88 Semi klassi sõitjatele, kuid neile järgnenud 50cc vanematega maha peetud kiirel koosolekul otsustati võistlust siiski jätkata. Ometi tuli peale nelja sõiduminutit punase lipuga võistlus raskete tingimuste tõttu siiski katkestada. Uuesti kokku kutsutud koosolekul langetati otsus väikeste ratastega masinaklasside teised sõidud ära jätta ning rajale läksid lühendatud sõitudele vaid 65cc ja 85cc vaprad rüütlid.

85cc teises sõidus sai parima stardi Michelis, kes sõitu ka pikalt juhtis. Teda jälitasid Pent ja Katkosilt ning neljandal ringil oligi liidris toimunud totaalne muutus – Katkosilt juhtis, Michelis langes teiseks ja Pent 13. Sõidu võitis Katkosilt Genry Arrase (Husqvarna, Läti) ja Michelise ees. Etapi kokkuvõttes oli esikolmik Katkosilt, Arras ja Michelis.

Teist klasside esikolmikud: 50cc Gregor Kuusk, Enriko Peilman, Kevin Nõgesmaa; 50cc jun klassis auhinnati kõiki üheksat sõitjat Sten-Kevin Toomela (sai ka Yamaha Keskuse sõiduvõidu auhinna), Joosep Jakk, Karl Teesalu, Marten Raud, Andre Sarri, Ramon Kukkur, Escobar Kruusenberg, Robin Šemet, Rasmus Avik ja poodiumikohti välja ei anta; 65cc Tristan Uiga, Romeo Pikand ja Hugo Nork.

Freetime Mini MX karikasarja klasside esikolmikud: Mini MX 88 YCF Marko Lepik (Buccimoto, Mini RC), Marko Heinmäe (Pitpro, Viljandi VMK), Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK); Illimar Mini MX Beginners B Kevin Raal (Pitpro, Tihemetsa MK), Roberts Platais (Läti), Sven Seinpere (Buccimoto); Illimar Mini MX Beginners A Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK), Kris Koppe (Buccimoto, Märjamaa Spordiklubi), Kalmer Kallikorm (Buccimoto, Mini RC); Buccimoto Mini MX Expret Juss Maidla (Buccimoto, Kagu MK), Guntis Lakstigala (Buccimoto, Läti), Emils Karro (Läti), AKR Ehitusgrupp Mini MX 35+ Marko Lepik (Buccimoto, Mini RC), Mati Tagapere (Rotek), Marko Heinmäe (Pitpro, Viljandi VMK).

Hartwall Jaffa ENKV karikasarja esimese etapi auhindadega toetab EMF Eesti kaitseväe ja kaitseliidu veteranide kampaaniat “Anname au!” Võistlust käis avamas Kaitseliidu Sakala maleva pealik major Ahto Alas.

Hartwall Jaffa ENKV sarja järgmine etapp toimub 30. aprillil Narvas. Freetime Mini MX karikasari jätkub 2. juulil Tihemetsas, kus toimub ka Jaffa noortesarja etapp.