Heido Havam võidutses TOP200 etapil Pühajõel

Heido Havam. Foto: Rauno Kais
Toila külje all asuval Pühajõe krossirajal sõideti käesoleva aasta Eesti TOP200 motokrossi karikasarja kolmas etapp, ühtlasi võisteldi sama võistluse raames ka Honda Racing Motokrossi Karikasarja punktidele.

Kõige kiiremas MX A klassi esimeses sõidus edestas sarja liider Andero Lusbo (Suzuki, Kagu MK) tagasihoidliku stardi teinud Heido Havamit (KTM, KTM Racing Team) 3,4 ja Jüri Triisat (Honda, RedMoto Honda Racing) 17,3 sekundiga. Teises sõidus pääses aga eelmise aasta TOP200 sarja võitja Havam kohe ette ja suutis konkurendid selja taga hoida ning edestas lõpujoonel teisena lõpetanud Lusbot 13,3 sekundiga. Kolmandaks sõitis end avasõidu neljandana lõpetanud Ardo Kaurit (Yamaha, Yamamoto RC), kes jäi Havamist 17,1 sekundit.

Kahe sõidu tulemusena kuulus etapivõit Havamile Lusbo (mõlemad 299 punkti) ja Kauriti (295 p) ees. Karikasarjas jätkab liidrina Lusbo (1188 p), Havam tõusis teiseks ja Pühajõel teises sõidus viienda koha saanud Triisa langes kolmandaks. Nii Havamil, kui Triisal on 1174 punkti.

Tasemelt järgmises MX B klassis sai esikoha avasõidus teisena lõpetanud ja teise võitnud Kevin Didvig (Honda, RedMoto Honda Racing), kellele järgnesid esimese sõidu parim ja viimases teisena lõpetanud Olari Puldre (Honda, Laansoo MK) ning kummaski sõidus kolmas olnud Rauno Voldek (KTM, Freedom Feelers MK).

MX C klassis oli parim mõlemad sõidud teisena lõpetanud Sander Luik (Yamaha, Pärnu MC), teise koha sai esimese sõidu võitnud ja teises kolmas olnud Kardo Orav (Kawasaki, Mini RC) ning kolmanda koha Carl Mattias Räägel (Kawasaki, MX Racing Team), tema lõpetas sõidud vastavalt seitsmenda ja esimesena.

Joonas Hein (Honda, RedMoto Honda Racing) võidutses MX D klassis võites avasõidu ja olles viimases teine. Teise koha sai esimese sõidu kolmas ja teise võitja Rando Kruuse (Kawasaki, Saku MK) ning kolmanda koha Jaanus Pitk (Yamaha, Viljandi VMK), kes oli esimeses sõidus teine ja teises kuues.

MX E klassis võidutses kummaski sõidus teise koha saanud Tair Türnpuu (Yamaha, AYR Racing Team), teine oli avasõidu võitnud ja teises kolmandana lõpetanud Riho Lanno (Kawasaki, Saku MK) ning kolmas esimese sõidu neljas ja viimase võitnud Rauno Tilts (Kawasaki, RedMoto Honda Racing). Selles sõidus osales ka kaks vaprat naissõitjat Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK) ja Johanna Saareke (Yamaha, Pärnu MC). Raba oli sõitudes kuues ja viies ning kokkuvõttes kuues, sõidud seitsmenda ja kaheksandana lõpetanud Saareke sai 12 osaleja seas seitsmenda koha.

Kohalikult karikale võistelnud 85cc klassis jagasid mõlemas sõidus poodiumikohad Kairo Katkosilt (KTM, Kose AMK), Robert Saun (KTM, Motoextreme) ja Henry Vesilind (KTM, AYR Racing Team). Kahe sõidu kokkuvõttes sai esikoha Katkosilt, kes oli avasõidus kolmas, kuid viimases parim. Teine oli sõidud esimese ja kolmandana lõpetanud Saun ning kolmas kummaski sõidus teine olnud Vesilind.

Pühajõel sõideti ka selle aasta Honda Racing Motokrossi Karikasarja neljas etapp, mille võitis sarja liider Kristjan Rätsep, kes oli MX A klassis kokkuvõttes viies. Teise koha sai MX A kuues Aleksei Vinogradov ja kolmanda koha Kevin Didvig. Kõik kolm sõitjat kuuluvad RedMoto Honda Racing klubisse. Rätsep suurendas oma edu sarjas ja tal on koos 188 punkti, talle järgnevad Pühajõel MX B klassis kuuenda koha saanud Tamo Toodo 135 ja Pühajõe krossilt eemale jäänud Karl Saat (mõlemad RedMoto Honda Racing) 134 punktiga.

TOP200 sarja neljas etapp sõidetakse Räpinas Linte krossirajal “Isad ja pojad” motokrossi raames, aga see toimub 2. augusti asemel nädal varem, 26. juulil. Samas peetakse ka Honda Racing Motokrossi Karikasarja viies etapp.