Heido Havam võitis Kiviõli öökrossi

Kiviõli öökrossi 3. finaali start. Foto: Rauno Kais
Kiviõlis peetavate külgvankrite MM- ja quadide EM-etapi raames sõideti eile õhtupimeduses ka atraktiivne showkross soolotsiklitele, kus valgustatud rajal selgitati võitja välja kolme sõidu tulemusena.

Õhtul jätkus duell päeval sõidetud kvalifikatsiooni kahe kiireima Heido Havami (KTM, KTM Racing Team) ja Ardo Kauriti (Yamaha, Yamamoto RC) ning sarnaselt päevasele sõidule asus võistlejaterivi etteotsa Kaurit, kuid sõidu keskel suutis Havam temast mööduda ja sõiduvõidu võtta. Lõpujoonel jäi kahe esimese vaheks 6,9 sekundit. Kolmandana ületas lõpujoone nagu ka kvalifikatsioonis Aleksei Vinogradov (Honda, RedMoto Honda Racing), kes kaotas Havamile 11,5 sekundit. Teises sõidus asus Kaurit taas liidriks ja duell Havamiga võis alata. Noormehed sõitsid terve sõidu ratas-rattas ja hoolimata Havami pingutustele suutis Kaurit esikohta hoida ning võttis sõiduvõidu 1,7 sekundilise eduga pearivaali ees. Vinogradov oli ka selles sõidus kindlalt kolmas, kuid seekord kogunes kaotust võitjale 23,4 sekundit. Viimases ja otsustavas sõidus sai stardist kõige paremini minema Havam, kes hakkas kohe teisena sõitnud Kauritiga vahet sisse sõitma ja võttis lõpuks võidu 6,6 sekundiga Kauriti ees. Vinogradov oli ka selles sõidus kindel kolmas, tema jäi Havamist lõpuks 17,7 sekundit.
Kolme sõidu kokkuvõttes kuulus tänavune Kiviõli öökrossi võit Havamile Kauriti ja Vinogradovi ees. Esikuuikusse mahtusid veel Gregor Kaares (Yamaha, Yamamoto RC), Tanel Rauk (Kawasaki, Türi AMK) ja Aaron Nau (Kawasaki, Saku MK).

Sooloklassi sõitude vahel käisid pimedal rajal võistlemas ka vaprad pisikesed poisid Quad 50 masinatel ja seal võttis võidu Tanel Põdra (Apex), kes võitis mõlemad võidukihutamised. Kahe sõidu kokkuvõttes tuli teiseks sõidud kolmanda ja teisena lõpetanud Mihkel Salujõe (Apex) ning kolmandaks sõitudes teine ja kolmas olnud Kert Kasemets (Cobra).

Peale sõitu kustutati rajal valgustus ja tuhandetele pealtvaatajatele pakuti sellist ilutulestikku, mida ei näe ka aastavahetusel pealinnas ja vägev pidu, mis algas sõidu autasustamisega, kestis suures peoltelgis mitu tundi.

Tänane finaalidepäev algab kell 11.00 autogrammisessiooni ja võistluste piduliku avamisega. Esimene võistlusstart antakse 12.30, kui algab quadide EM-etapi esimene finaalsõit.