Hollandi meister motokrossis liitus Eesti meeskonnaga Sahkar KTM Racing

Jago_GeertsEesti meeskonnaga Sahkar KTM Racing liitus noor Hollandi motokrossitalent Jago Geerts, kes oli 2013 hooaja 85ccm Hollandi meister.

„Järgmise hooaja sihid on Geertsil kõrged: Euroopa meistritiitel ja maailmameistrivõistlustel koht esimeses kolmes,“ ütles Sahkar KTM Racing tiimi juht Lauri Roosiorg.

Eesti meeskonda sattus 13aastane hollandlane läbi mitmeaastase koostöö, Jago isa Hermaniga, kes ehitab Sahkar KTM Racing meeskonnas sõitvale Hardi Roosiorule mootoreid; ka elab ja harjutab Geertside pere samas linnas Belgias Balenis, kus asub ka Sahkar KTM Racingu Euroopa-pesa.

Jago Geerts sõidab motokrossi juba rohkem kui viis aastat. „Ta on selline vaga vesi, sügav põhi tüüpi kutt,“ iseloomustab tiimi juht Roosiorg. „Alguses tagasihoidlik, aga kui teda tundma õpid, on tegu väga avatud ja laheda noormehega.“

“Ega selliste talentide tiimi saamine kerge ole,” ütleb Roosiorg, “on ju Belgias ja Hollandis palju tugevaid tiime, kes tahaks selliseid sõitjaid enda ridadesse. Eks siis oleme teistest millegiga rohkem silma jäänud.“

Järgmisel hooajal sõidab Jago Geerts 85ccm klassis kaasa Hollandi meistrivõistlused, Saksamaa ADAC sarja ning juunioride Euroopa ja maailmameistrivõistlused.

Eesti publikule on rõõmustav uudis see, et nii noor hollandlane kui ka Soomes elav eestlane, maailmameistrivõistlustel MX2 klassis sõitev ja samuti Sahkar KTM Racing tiimi kuuluv Harri Kullas, osalevad võimalusel kõigil Eesti meistrivõistluste etappidel.

“Siinkohal tahaks kindlasti tänada KTM Eestit ja selle juhti Mart Lajalit, kelle poolt tulevad nii Geertsi kui Kullase tsiklid Eesti meistrivõistlustel osalemiseks,“ lisab Roosiorg.

2013. aastal võitsid Sahkar KTM Racing sõitjad Tridens Eesti motokrossi meistrisarjas erinevates klassides kulla, hõbeda ja pronksi. Meeskond tegutseb 2012. aastast.

2014 hooajal sõidavad Sahkar KTM Racing ridades kaasa 85ccm arvestuses Jago Geerts, EMX 125 arvestuses Hardi Roosiorg, EMX 250 arvestuses Karel Kutsar ja MX2 arvestuses Harri Kullas.

Sahkar Racing teeb 2014 hooajal kaasa nii Euroopa meistrivõistlused kui ka kogu MM-i sarja, samuti sõidetakse võimalusel kaasa kõik Eesti meistrivõistluste etapid.