Hollandi meistrivõistluste teise etapi raske rada oli Sahkar KTM Racing sõitjatele väljakutseks

Jago_Geerts_14Pühapäeval sõideti Hollandi motokrossi meistrivõistluste teine etapp. Mill’i rada, kus võistlused toimusid, oli väga raske ja erines tavapärastest Hollandi liivaradadest. See tähendas parajat väljakutset kõigile võistlejatele, teiste seas ka neljale Sahkar KTM Racing sõitjale. Kukkumisi oli mitmeid ja rajakohtunikud said kollaseid lippe kõvasti lehvitada. Sahkar KTM Racing sõitjad olid sarnaselt esimese etapiga pildis ja oma klassides headel kohtadel.

MX2 klassis oli stardis kaks Sahkar KTM Racing sõitjat, Harri Kullas ja Karel Kutsar, kokku startis selles klassis 47 sõitjat. Kullas oli avasõidus seitsmes, Kutsar 19. Teises sõidus oli Kullas neljas, Kutsar aga 18. Etapi kokkuvõttes kuulus Kullasele neljas ja Kutsarile 23. koht. Etapi võitis Glenn Coldenhoff. Kahe etapi järel on Kullas Hollandi meistrivõistlustel samuti neljandal kohal (66 p), Kutsari koht on 25 (10 p). MX2 liider on täiseduga Coldenhoff (100 p).

125 cc klassis alustas päeva 54 sõitjat, kellest põhisõitudesse pääses ajasõidu järel 40 kiiremat. Hardi Roosiorg võitles ajasõidus kõvasti, kuid raske raja tõttu lehvisid sisuliselt igal ringil kollased lipud. Lõpuks sai ta kirja 24. aja, mis kindlasti ei peegeldanud tema õiget kiirust. See ei tähendanud ka väga head stardikohta. Esimeses sõidus oli stardis suurem kukkumine, kuhu ka Roosiorg toppama jäi, kuid siis alustas ta oma koha parandamist, tõustes kolmanda kümne algusest 14. kohale. Siis ta kukkus, kaotas mõned kohad, kuid võitles taas 14. koha tagasi. Teises sõidus oli samuti stardis väike rüsin ja Roosiorg alustas sõitu teise kümne alguses. Sõidu käigus parandas ta oma kohta ja lõpetas 10. kohal. Etapi kokkuvõttes oli Hardi Roosiorg 11, etapi võitis mõlema sõidu kiireim Davy Pootjes. Peale kahte etappi on Roosiorg Hollandi meistrivõistlustel 11. kohal (33 p), sarja liider on täiseduga Pootjes (100 p).

Sahkar KTM Racing meeskonna parima tulemuse eest Mill’i võistlusel hoolitses meeskonna noorim sõitja Jago Geerts Belgiast. Kokku startis 85 cc klassis 52 võistlejat, ajasõidus oli Geerts teine, esimeses sõidus ta kukkus ja pidi leppima teise kohaga, kuid teise sõidu võitis ja nii kuulus talle ka etapivõit. Peale kahte etappi on ta Hollandi meistrivõistlustel kolmas (73 p), liider on Roan Van de Moosdijk (83 p).

Lauri Roosiorg, Sahkar KTM Racing meeskonna juht: „Tegu oli tõepoolest väga raskel rajal sõidetud etapiga, kus kukkumisi oli palju. Jään meie sõitjatega rahule, kõik täitsid oma ülesanded ära. Positiivselt üllatas Hardi, kes peale ebaõnnestunud ajasõitu näitas sõitudes väga head hoogu. Nendes tingimustes ja selles konkurentsis nii palju oma kohta parandada on väga tugev tulemus.“

Nüüd tuleb Sahkar KTM Racing meeskond Eestisse tagasi ja jätkatakse treeningutega siin, et valmistuda meeskonna esimeseks motokrossi MM-sarja MXGP etapiks Itaalias Trentinos. 13. aprillil sõidetav etapp on hooaja esimene Euroopa etapp ja Sahkar KTM Racing meeskonnast on seal stardis Harri Kullas (MX2) ja tänavu 125 cc klassi Euroopa meistrivõistlusel sõitev Hardi Roosiorg (EMX125).