Hooaja esimese endurosprindi Jõelähtmel võitis Priit Biene

Priit Biene. Foto: Karola Koopuu
Kohalik endurohooaeg algas läinud reedel Favor endurosprindiga Jõelähtmel. Eesti ja Balti karikavõistluste esimesest etapist võttis osa üle 100 osaleja, 11 masinaklassis.

Tugevama kuue masinaklassi sportlased läbisid 6,2 km endurokatset neli korda. E-1 klassis läks võit Sõmerpalu Motoklubisse, kui esimese koha teenis Veiko Rääts (44.29,7), teine oli Tõnu Kallast (45.41,6; Paikuse MK) ja kolmas lätlane Gints Filipsons (47.56,0).

Absoluutvõit ja E-2 klassi esikoht kuulus Priit Bienele RedMoto Racingust (41.35,2). Teine koht läks Martin Leokile (42.07,5; Sõmerpalu MK) ja kolmas lätlasele Ivo Šteinbergsile (44.07,4).

E-3 klassis võttis napi võidu RedMoto Racingu klubisse kuulunud Toomas Triisa (44.23,0) edestades Elary Talu (44.27,0; Sõmerpalu MK) nelja sekundiga.

Seenior 40+ parim oli Jarko Metsis (49.50,1; RedMoto Racing), talle järgnesid Egon Üpraus (51.22,8; Spordiklubi Stingray) ja Toivo Nikopensius (51.33,1; Paikuse MK).

Harrastajate klassis võitis Andres Kukk (49.51,5; RedMoto Racing). Teiseks tuli Timo Hermlin (50.13,9; Sõmerpalu MK) ja kolmandaks Rene Jerbach (50.23,8; RedMoto Racing).

Juunioride seas võitis soomlane Joel Kolehmainen (49.21,0), kes võitis suveräänselt kõik neli kiiruskatset ning edestas kindlalt Mirko Raupi (55.16,8; Sõmerpalu MK) ja Jürto Brauerit (57.42,1; Tartu EK).

Ülejäänud viies masinaklassis osalejad läbisid veidi lihtsamat 6 km endurokatset kolm korda. Veteranid 50+ klassis võidutses Andrus Allikvee (34.01,5; Aave SK), teine oli Madis Pool (35.28,3; Pärnu MC) ja kolmas soomlane Reijo Kivelä (36.54,0).

Kõige osalejaterohkem klass oli Algajad, kus võistles 30 motosportlast. Esikoha teenis Ain-Gustav Bartels (32.42,4; RedMoto Racing), kes edestas kümne sekundiga Kristjan Kuill’i (32.54,2; Motodepoo Team Green). Kolmandaks tuli Helvis Trääder (33.14,3; RedMoto Racing).

Uustulnukate arvestuses võitis Rene Šapran (36.49,6; Motospordiklubi GasGas). Teiseks tuli Reimo Meitsar (37.20,0; Tartu EK) edestades 0,4 sekundiga Erki Helistet (37.20,4).

Hooaeg jätkub 5. mail Tartus superenduro EKV esimese etapiga Tartus ja 6.-7. mail Eesti enduro meistrivõistluste avaetapiga Võrtsjärvel.