Illuka kestvuskrossi võitsid Aigar Leok ja Argo Abel

Illuka kestvuskross 2017, Aigar Leok
Illuka maastikurajal toimus täna kestvuskrossi Eesti karikavõistluste avaetapp, kus soolodel oli üldarvestuses kiireim Aigar Leok ning quadidel Argo Abel.

Korraldajad olid ühe Eesti omapäraseima, liivakattega ja rohkete hüpetega vürtsitatud raja kallal viimastel päevadel kõvasti tööd teinud. Mitu päeva pidi traktor metsa all olnud lund ära lükkama ja rada siluma, kuid külmade ilmade tõttu ootas sõitjaid õhukese lahtisulanud liivakihi all jää. „Krossinaelaga oleks siin palju kiirem olnud,“ leidis Jüri Triisa juunior (Kawasaki, RedMoto Racing) pärast võidusõitu. Liivarada pakkus siiski ka oma tavapäraseid väljakutseid, sest hoolimata külmunud aluskihist suutis nii mõnigi sõitja ennast poole rattani maasse kinni kaevata.

Soolotsikleid oli päeva esimeses võistlussõidus stardis 63. Võistlust asus juhtima Sõmerpalu Motoklubi kolmik Martin Leok (KTM), Elary Talu (KTM) ja Aigar Leok (Yamaha). Võidusõit kahetunnise võistluse liidrikoha pärast käis terve sõidu vältel vendade Martini ja Aigar Leoki vahel. Kord juhtis üks, kord teine. Tankimine edenes sujuvamalt Martinil, kes pääses mitmeks ringiks enam kui 40 sekundilise edumaaga liidriks, samas kui Aigar kaotas boksis palju aega. Edasi järgnes see, mida paljudel võidusõitudel Aigari esituses ka varem näinud oleme – võistluse teises pooles tehakse kiireimad ringid ning iga tiiruga tullakse eesolijale kuni kümme sekundit lähemale. Finišijoone ületaski Aigar esimesena, Martin kaotas 4,3 sekundit ja üldarvestuse kolmas oli Talust möödunud Triisa. Nemad moodustasid ka E-2 klassi esikolmiku.

Klassi E-3 võitis Talu Marek Uustalu (Motoklubi Gas Gas) ja Kristjan Almiste (KTM) ees. Karikaarvestuses said punkte veel klasside Hobi B – Siim Rotmeister (Honda, Pärnu Motoclub), Rauno Voldek (KTM, Jõhvi MK) ja Kermo Uue (Yamaha, Motoklubi AEX), Hobi C – Timo Vackermann (KTM, MX Racing Team), Mati Nuut (Husqvarna, Pärnu Motoclub), Hannes Hansman (Kawasaki, MX Racing Team), Hobi D – Erik Samoskin (Beta), Rainer Hartikainen (Kawasaki, Saku MK), Raigo Inno (Kawasaki, Sõmerpalu MK) ja ainsa naissõitjana Kris Jalas (TM, üldarvestuses 59. koht).

Kahetunnise võidusõidu võitnud Aigar Leok asus juhtima ka Ida-Virumaa lahtiste meistrivõistluste arvestuses – teine etapp toimub 21. mail Kohtla-Nõmmel.

Kui soolod said pea kogu võistluse kuivades tingimustes maha pidada, siis quadide startiks hakkas sadama tihedat vihma. Neljarattalisi oli joonel 16 ja peale tunniajalist võidukihutamist ületas Quad Open klassi ja üldarvestuse esimesena finišijoone Argo Abel (Yamaha, Kagu MK). „Läksin kohe alguses juhtima, Kevin Saar teisel ringil läks korraks mööda, aga tegi metsa all vea, sõitis võssa – sealt edasi sain mõnusas rütmis lasta ja kedagi selja tagant ohustamas polnud. Daniil Vlasov, noor Venemaa võidusõitja, teda silmanurgast nägin taga, aga päris järgi ta mulle ei jõudnud,“ rääkis Abel peale võidusõitu. „Ilm oli veidi kehva, prillid tuli üsna ruttu eest ära võtta, ja rada veidi libe, aga muus osas oli väga mõnus võidusõit.“

Quad Open klassis oli teine Mark Saar (Kawasaki, Roosna-Alliku Motoklubi) ja kolmas Vlasov. Euroopa meistrivõistlustel 2016. aastal neljanda koha saanud Saar (Honda, Pärnu Motoclub) katkestas võidusõidu tehniliste probleemide tõttu.

Quad Hobi klassi esikolmiku moodustasid Janek Vernik (Yamaha, Motodepoo Team Green), Rainer Palu (Yamaha, Pärnu Motoclub) ja Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing); ATV-del olid kiireimad Taivo Kaarna (Motohai), Tamur Vanker (Can-Am) ja Kalev Kõivsaar (Can-Am, Motohai).

Kestvuskrossi Eesti karikavõistluste teine ja meistrivõistluste esimene etapp toimub 8. aprillil Vilaskis, Valgamaal.