IN MEMORIAM: Henri Raide (4.01.1983 – 27.08.2015)

henri_raide
Henri Raide. Foto: Rauno Kais/Timo Anis

Eesti spordiavalikkust on tabanud raske kaotus – ootamatult lahkus meie hulgast talendikas rallimees Henri Raide.

Iseenesestmõistetavalt oli lahkunul raske ületada oma legendaarse isa Eedo Raide sportlikke suursaavutusi Eesti rallispordi ajaloos, kuid tõsine sportlane, kelle saavutuste üle tema isa kindlasti uhkust tundis, oli Raide-juunior kindlasti. Henri oli kindlasti üks meie parimaid rallitalente. Temast jääb sõpradele mälestus eelkõige kui mehest, kelle peale võis alati kindel olla, kes kunagi kedagi alt ei vedanud. Sõbralikul ja heatahtlikul Henril Raidel oli palju sõpru. Hästi tunti ettevõtjat Henri Raidet mitte ainult autospordi, vaid ka meelelahutuse maailmas.

Henrit jäävad sügavas leinas mälestama abikaasa, ema ja kaks tütart. Ja loomulikult mälestavad varalahkunud sõpra ja kolleegi kõik Eesti rallimehed ja kõik need, kes seda väärt isiksust tundsid.

Hüvastijätt Henri Raidega toimub 2. septembril kell 12.30 Pärnamäe kabelis.

Esimese sportralli tegi eelnevalt rahvaspordis kätt harjutanud Henri Raide 2010 aastal Tallinna rallil autol Mitsubishi Evo VI, kus tema kaardilugejaks oli Lembit Suit, üldarvestuses said noored mehed 17. koha, kuid võitsid enda klassi (E12). Samal aastal osales ta veel Mad-Croc Rally Estonial ja Rapla rallil, kaardilugejaks oli nendel Veiko Valts. 2011 ja 2012 aastal osales ta mõnel rallil, kuid tõsisem hooaeg oli 2013, kus ta võistles terve hooaja. Esimesed kaks rallit luges talle kaarti ühe läbi aegade Eesti parema rallisõitja Ivar Raidami poeg Raido ja ülejäänud rallidel legendaarse Ants Kulgevee poeg Raul. Hooaja lõpus kuulus nendele Eesti karikavõistlustel 4WDE klassis teine koht.