Indrek Mägi võidutses Aravete motokrossil

Indrek Mägi. Foto: Motostart Photography

Aravete krossirajal sõideti TOP200 karikavõistluste kolmas etapp, kus kiireimas MX A masinaklassis saavutas teise etapvõidu järjest Indrek Mägi, harrastajate nobedaim oli samuti eelmisel etapil esikoha saanud Taavi Laur.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluvas MX Open A klassis ei leidunud Aravetel vastast Indrek Mägile (Kawasaki, Mägi Racing), kes haaras sarnaselt eelmisele etapile Türil mõlemas sõidus liidrikoha juba alguses ning sõitis vaikselt konkurentidelt eest. Esimeses sõidus sai teise koha enamus distantsist samal kohal sõitnud venelane Viacheslav Golovkin (KTM) ning kolmas oli Jan Jakobson (Kawasaki, Sõmerpalu MK). Golovkin sõitis ka teises sõidus uhkes üksinduses end teiseks, kuid seekord oli kolmas avasõidu neljas mees Jüri Triisa (Honda, RedMoto Racing).
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Mägi (50 punkti) Golovkini (44 p) ja Triisa (38 p) ees.

Harrastajate TOP200 kiireimas arvestuses MX Open B võidutses sõidud 1. ja 3. kohal lõpetanud Taavi Laur (KTM, KTL Racing), teine oli sõitudes 4. ja 2. koha saanud venelane Erik Mosin (Husqvarna) ning poodiumi madalaimale astmele tõusis Sander Luik (Husqvarna, Pärnu MC), tema oli sõitudes vastavalt 2. ja 5. MX Open C parim oli Marken Pavel (Kawasaki, Kose AMK)
Janis Kaljase (Honda, Kohila Motospordi Klubi) ja Simmo Kikase (KTM, Kagu MK) ees. Kaur Lillevälja (Kawasaki, Roosna-Alliku MK) võitis MX Open D klassis, teise koha sai Otto Mattias Rootalu (KTM, Motoextreme) ja kolmanda Alari Jüriöö (KTM, Star Racing). MX Open E arvestuses, kus startis lausa 54 sõitjat, võitis Jaanus Haab (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi) Joel Kelderi (Husqvarna, Jõhvi MK) ja Janar Ilvese (Kawasaki, Kagu MK) ees.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluva Veteranide 40+ seas oli esikolmik täpselt sama, mis eelmisel etapil Türil, kui ka Aravetel osutus kiireimaks Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, MK K&K), teise koha sai Avo Ärm (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi) ja kolmanda Erki Privoi (Honda, Sõmeru Racing). Eakamate seeniorite 50+ parim oli aga venelane Maksim Bublikom (Husqvarna), kellele järgnesid Andrus Kiskonen (Husqvarna, Kohila Motospordi Klubi) ja Jaan Tang (KTM, RedMoto Racing).
Koos veteranide ja seenioritega võistelnud naiste seas võidutses Kadri Ehamäe (Husqvarna, RedMoto Racing) Teele Raja (Honda, HRC Racing Team) ja Karleen Randveri (Honda, Otepää MK) ees.

Kohalikele karikatele võistelnud külgvankritel saavutasid esikoha Markus Normak/ Karl-Albert Kasesalu (WSP Zabel, MK GasGas), teise koha said Gert Gordejev/ Keit Kivaste (Husqvarna, RedMoto Racing) ja kolmanda Robert Lihtsa/ Markus Lina (AYR-KTM, Kagu MK). Korvide 55+ esikolmik oli aga Sergei Ivanov/ Marko Normak (AYR-KTM, Saku MK), Tõnu Suurkuusk/ Ralf Kütt (KTM, MK D&T) ja Tarvo Vaska/ Henrik Lepp ( AYR-KTM, MK D&T).

TOP200 sari jätkub 13. juulil Karksi-Nuias.