Indrek Mägi võidutses EHKK sarja eelviimasel etapil

Indrek Mägi. Foto: Motostart Photography
Indrek Mägi. Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval toimus Rakvere Motokross 2016, Pikametsa krossirajal olles ühtlasi EHKK eelviimaseks etapiks sel hooajal. Päev pakkus hulgaliselt põnevaid võidusõite mida oli kaema tulnud ka suurearvuline publik.

Päev läks käima Naiste, Retro ja 2Taktiliste rataste ühisstardiga kus head kiirust näitasid Mihkel Reino 2taktisel ja värske histoorikute euroopa meister Jaanus Lüüding retrotsiklil. Ka päeva kokkuvõttes läks 2Taktiliste või Reinole edestades Kaarel Aamerit ja Siim Ihatsit, Retros võttis võidu Lüüding edestades oma venda Kristjan Lüüdingut ja ANdres Pilti võrumaalt. Naistest oli kiireim Liisi Kurusk kellest vaid sekundi kaugusel seljataga lõpetas Teele Raja ja kolmandana tuli finisisse Kris Jalas.

Järgmine start oli MX40+MX50 klassile ehk vana nimetusega Veteranide klassile kus sõidetakse kahes vanusearvestuses hooaja punktidele. Sel korral olid kiireimad Urmas Heliste, Kaido Kase ja Aivo Rabbi üldarvestuses. Etapi kokkuvõttes läks MX40 võit Urmas Helistele Kagu Motoklubist edestades Aivo Rabbit Paikuse Motoklubist ja kolmandaks tõusis Marko Pedras Tartu Motoklubist.
MX50 võitis võimsalt kohaliku raja meister ja võistluse korraldaja Kaido Kase edestades külalist soomest Arto Taistot ja Enno Lustust.

Algajate üle kolmekümneste ehk MX30 klassi stardis tegid ilma Mihkel Männamaa, Reemo Veski, Jan Pendla ja Sauli Mesiranta jagades liidrikohti omavahel mitmel korral, kuid päeva lõpuks läks etapivõit Reemo veskile. Teiseks jäi esimese sõidu võiduga Sauli Mesiranta soomest ja kolmandaks tõusis väga hea teise sõiduga Jan Pendla.

Päeva suurm start nagu tavaks saanud kuulus taas MX D ehk päris algajate klassile ja rajale tuiskas nelikümmend võistlejat keda asus vedama soomlane Vesa Nilkman. Teisis sõidus aga Vesa pidi katkestama ja esikoha haaras Riko Muttik kes ka etapivõidu tasku pani edestades Arsi Tupitsat ja Kevin Vasiljuki. Natuke kiiremad mehed sõidava MX C klassis kus ilma tegi sel korral kohalik mees Andrus Valk võites mõlemad sõidud Reiko Burketi ja Miko Lentsiuse ees.

MX B ehk kiireimate harrastajate ja tulevaste profiklassi sõitjate klassis näitas head minekut Kairo Katkosilt võites mõlemad sõidud ja teisele kohale sõitis end Juha Leppänen kaotades vaid loetud sekundit. Komanda koha peale oli konkurents rohkemaarvulisem ning päeva lõppedes napsas koha endale Erich Rosin.

Päeva kirss tordil on MX A ja Juunior klassi ühisstart kus sõidetakse kolm sprintstarti EHKK karikasarjas. Sel korral oli teistest üle kodurajal võistlenud Indrek Mägi kellel jäi hüpetel aega ka fotograafidele poseerimiseks. Tema seljataga aga käis tihe rebimine kus Kristjan Rätsep, Aleksei Vinogradov,Johannes Nermann, Hans Priidel, Rogert Room ja Raido Nei jagasid omavahel kohti igal teisel ringil. Kahjuks ütles sel korral Kristjan Rätsepa tehnika üles ja pidi enne sõidu lõppu loobuma healt kohalt, kuid koheselt võttis teise positsiooni sisse Vinogradov. Ka teises sõidus olid Rätsepal tehnilised probleemid ja nii läkski etapikokkuvõttes MX A klassi arvestuses võit Mägile, teine Vinogradov ja kolmas koht kõva lõpu teinud Rogert Roomile. Juunioritest parimad vastavalt Johannes Nermann, teine Hans Priidel ja kolmas Christopher Talli.