Indrek Mägi võidutses EHKKi Türi etapil

Indrek Mägi. Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval toimus Türil, Kihli krossirajal, Eesti Hobikrossiklubi karikavõistluste neljas etapp. Dynami:t Energy ja ilus suveilm meelitasid kohale kakssada kolmkümmend võistlejat ning ka üksjagu publikut kaasa elama.

Päeva esimeses stardis olid Naised, Retro ja 2Takti tsiklid koos ning sõitu hakkas vedama stardist Andres Pilt kellel tihedalt kannul Kaarel Aamer, Genry Arras, Oliver Leppik ja Siim Ihats. Varsti läksid liidikohale võistlema Aamer ja Arras kus Arras jäi peale vaid pooleteise sekundiga finishilipu all. Teises sõidus aga sai Arras parema stardi ning tegi vahemaa sisse ning lõpetas ka esimesena mis andis etapivõidu Kaarel Aameri ja Oliver Leppiku ees. Naiste kiireimaks osutus sel korral taas Loree Roots, teine Kris Jalas ja kolmas Krissu Konoplitski. Retro klassis võidutses Priit Tamtik astudes poodiumil kahe “välismaalase” teise koha saavutanud hiidlase Jüri Kummeri ja kolmanda tulemuse teinud saarlase Kristjan Lüüdingu vahele.

MX40 ja MX50 klassides tegi ilma “vanameister” Heigo Lauren võttes mõlemas sõidus veenva võidu Erki Privoi ees. Kolmanda koha peale käis kõva sebimine Avo Ärmi, Tarmo Jaasi-Tamme ja Urmas Heliste vahel, kus lõpuks võitjana väljus Tarmo Jaasi-Tamm. MX50 klassi arvestuses võttis Petri Tuukkanen kaassoomlase Reijo Rosnelli ees, kes omakorda lükkas kolmandaks Enno Lustuse.

MX D ehk kõige algajamate klassi kogunes Türile 77 võistlejat ning juba kvalifikatsioon jagati kahte ossa kus selgus kiiremate ja natuke vähem kiirete grupp. Kiiremas ehk MX D põhisõidus domineeris Joonatan Sumero, teine Taavi Haller ja kolmas Dan Murumets. Teises sõidus tegi taas Sumero kindlast sõitu esikohale kui 30 meetrit enne finishit raskelt kukkus tänu millele viidi mees arstide hoole alla. Sellest lähtuvalt tõusis poodiumi kõrgemaile astmele Taavi Haller edestades Dan Murumetsa ja Raigo Innot.

MX C ehk veidi edasijõudnumad võistlejad tuli stardipuu taha 40 võistlejat kellest kiireimaks osutus Siim Palatu edestades Kristo Saart ja Rando Ilvest. MX B klassi parimaks osutus Kristjan Lember seljatades MX40 klassis end juba soojaks sõitnud Avo Ärmi ja Tanel Turrot. Teises sõidus puges üldise esikolmiku vahele veel ka MX30 arvestuses võistlev Margus Leetberg ja teise koha haaras Turro. Päeva kokkuvõttes MX B klassi võit Lemberile, teine Turro ja kolmas Avo Ärm. MX30 arvestuses kogus enim punkte Jako Tsäko, teiseks tõusis teise sõidu hea tulemusega Leetberg ja kolmandaks Olari Puldre.

Päeva kiireim start MX A ja Juunioride klassile pakkus head vaatemängu publikule kui paar ringi peale starti asus juhtima Indrek Mägi, kuid teda tihedalt jälitas Meico Vettik 125cc tsiklil. Siiski varsti Vettik eksis ja pidi leppima sõidu lõpuks viienda kohaga sest vahepeal pääsesid mööda veel Lauri Lehtla, Jüri Triisa ja Jan Jakobson.
Teises sõidus tegi Mägi veel kiiremat ja kindlamat sõitu ning läks kohe oma teed, Lehtla võttis kindla positsiooni teisel kohal sisse ning sõidu lõpuks tõusis taas Triisa kolmandkas mis andis ja vastava poodiumiseisu õhtuks. Juunioride arvestuses võitis teise sõidu parema tulemuse kuid samade punktidega Hans Priidel, edestades Aron Lenziust ja Henri Vesilindu.

EHKK 5.etapp peetakse juba 5.augustil Kiviõli Motokeskuses kus taas kohal Dynami:t Energy, parimad krossisõitjad ja üks võimsamaid motokrossiradu Eestis.