Indrek Mägi võidutses Türi motokrossil

Indrek Mägi. Foto: Motostart Photography

Türi lähistel asuvas Kihli motokeskuses sõideti TOP200 karikavõistluste teine etapp, kus kiireimas MX A masinklassis saavutas võidu Indrek Mägi ning harrastajate nobedaim oli Taavi Laur.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluvas MX Open A klassis ei leidunud Türil vastast Indrek Mägile (Kawasaki, Mägi Racing), kes haaras mõlemas sõidus liidrikoha juba avaringil ning sõitis vaikselt konkurentidelt eest. Kummaski võidukihutamises ületas lõpujoone teisena Karel Kutsar (KTM, Estonian Express Racing), kes jäi Mägile sõitudes alla 18 sekundiga. Avasõidus sai kolmanda koha Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna, Pärnu MC) ning teises sõidus esimese sõidu neljas mees venelane Viacheslav Golovkin (KTM) ning Talviku oli sunnitud 4. kohaga leppima.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Mägi (50 p) Kutsari (44 p) ja Golovkini (38 p) ees. Sarja liider peale 4 etappi on Kutsar (156 p), kellele järgnevad Talviku (154 p) ja Tanel Leok (150 p).

Harrastajate TOP200 kiireimas arvestuses MX Open B võidutses sõidud 3. ja 1. kohal lõpetanud Taavi Laur (KTM, KTL Racing) Henri Aramaa (Yamaha, Motoworks RT) ja Danel Drevingu (Yamaha, Paikuse MK) ees. MX Open C parim oli Janis Kaljas (Honda, Kohila Motospordi Klubi), kellele järgnesid Rauno Saia (Yamaha, Pärnu MC) ja Ken Robert Kõpp (Yamaha, Tihemetsa MK). Aksel Tombak (KTM, Türi AMK) võitis MX Open D klassis, teise koha sai Robert Niido (Kawasaki, Kohila Motospordi Klubi) ja kolmanda Kert Kikkas (Husqvarna, Sõmerpalu MK). MX Open E arvestuses võitis Türil Jens Eric Möllits (KTM, KTL Racing) Sander Sepa (KTM, Carma MK) ja Rait Viiarti (Honda, Kohila Motospordi Klubi) ees.
Veteranide seas osutus kiireimaks Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, MK K&K), teise koha sai Avo Ärm (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi) ja kolmanda Erki Privoi (Honda, Sõmeru Racing). Eakamate seeniorite parim oli aga Türil Andrus Kiskonen (Husqvarna, Kohila Motospordi Klubi), kellele järgnesid Jaan Tang (KTM, RedMoto Racing) ja Andres Haramaa (Yamaha, Saaremoto).

Koos veteranide ja seenioritega võistelnud naiste seas võidutses Teele Raja (Honda, HRC Racing Team) Loree Rootsi (Honda, Pärnu MC) ja Karleen Randveri (Honda, Otepää MK) ees.