Jakob Mattias Oja võitis kardispordi Soome meistrivõistluste etapi

Jyväskyä lähedal Ruuhimäki ringrajal jätkusid kardispordi Soome meistrivõistlused kolmanda etapiga. Kõige võimsamas KZ2-klassis näitas kõrget taset 16-aastane Jakob Mattias Oja (Aix Racing Team) võites ühe kahest peetud finaalist ja tõustes sarja kokkuvõtte kolmandaks.

Oja, kes juhib hetkel ka Eesti meistrivõistlusi, võitis veenvalt ka kvalifikatsioonisõidu ja mahtus esikolmikusse eelsõitudes. Esimeses finaalsõidus jäi Oja napilt poodiumilt välja, Antti Rammo (Tark Racing) saavutas finaalides vastavalt viienda ja neljanda koha.

„Hoog oli seekord endalegi üllatavalt hea, seda nii uue kui ka kasutatud rehviga. Esimese finaalsõidu rikkusin vähe ise stardiga ära, teises enam seda viga ei teinud. Tulemuse teeb eriliseks see, et ma polnud sellel rajal kunagi enne sõitnud“, selgitas Jakob Mattias pärast õnnestunud esitust. „Ennekõike andis see sõit enesekindlust, et suudan lisaks koduste radadele eesotsas olla ka Soome tugevas võistlussarjas.“

Soome meistrisari jätkub neljanda etapiga augusti keskpaigas. Eesti meistrivõistluste järgmine etapp toimub aga juba sel nädalavahetusel Hiiumaal Käina kardirajal.