Jan Jakobson võitis EHKK sarja Aravete etapi

Jan Jakobson
Läinud laupäeval, 4.augustil toimus Eesti Hobikrossiklubi karikasarja 5.etapp Aravete krossirajal. Täpselt krossipäevaks andis ka liigsoe ilm järele ning kostitas ka paaril korral kerge vihmaga mis koos väga hea raja ettevalmistusega lõi ideaalsed tingimused krossisõiduks. Nagu kombeks on saanud siis päeva avasõit on Ajalooliste tsiklite päralt ning põnev vaatemäng võis alata.

Esimeses sõidus läks peatselt rivi vedama Rain Koch, Aadu Siku ja Indrek Krestinovi ees ning sellises järjestuses ka lõpetati. Teine sõit võttis stardivõidu vanameister Sikk, kuid taas pääses peatselt Koch liidrikohale ja tundus päev otsustaud olema. Aga motokross on ettearvamatu spordiala ning kui Koch esikohalt kukkus siis ei pidanud kaua ootama, et Sikk liidriohjad haaraks. Samuti möödus Krestinov Kochist ja finishisse niisuguses järjestuses jõutigi. Päeva kokkuvõttes läks Retroklassi võit Aadu Sikule, Rain Kochi ja Jüri Kummeri ees, Indrek Krestinov võttis võidu Evo arvestuses.

Päeva kirjumas stardis tegi ilma Argo Keerme võites 2Taktiliste tsiklite arvestuses esikoha jättes teisele kohale Kaarel Aameri ja kolmandale Margus Enoki. Samas stardis osalenud 85AMA võistlejatest oli kiireim sel korral Otto-Mattias Rootalu edestades Marten Enokit ja Jesper Dubolazovit. Naistest püsib võitmatuna Teele Raja kes võttis veenva võidu Krissu Konoplitski ja Juta Saani ees.

Veteranide esimeses sõidus juhatas võistjate rivi finishisse Tarmo Jaasi-Tamm jälitatuna Aivo Rabbi ja Valeri Homini poolt. Teises sõidus aga Jaasi-Tamm takerdus stardis ning hakkas päris tagant tulema, kuid sõidu lõpuks suutis end ikkagi esimeseks sõita tehes ligi 4sekundit kiireimaid ringe ülejäänud võistlejaist. Nii läks ka päeva kokkuvõttes võit Jaasi-Tammele, Rabbi ja Homini ees ning samas stardis võistlenud üle 50aastaste kiireim oli Jaan Tang edestades Argo Laheranda Ja pettri Tuukkaneni. Veteranide seas populaarsust koguva üle 60ste seas oli kiireim mees Meelis Veiler, Jüri Meltsase ja Vambola Saarme ees.

MX D klassis tõestas oma paremust Tõnis Krass mõlemas sõidus kui teisele kolmandale kohale võitlesid Karl-Markus Jens, Kristo Ots ja Timmo Tamm. Päeva kokkuvõttes võttis teise koha siiski teise sõidu prema kohaga Karl-Markus Jens ja kolmanda koha Timmo Tamm.

MX C arvestuses läksid esikoha tulemused tühistamisele kuna võistleja läks vastuollu käesoleval hooajal kehtiva reeglistikuga. Tänu sellele jagati poodiumikohad veidi ootamatult, kuid väga tublit sõitu teinud harrastajate vahel kus jagamine käis teise sõidu lõpuni. Teise sõidu parema tulemusega läks võit Marcos Odarile, teinekoht tugevat konkurentsi pakkunud Marken Pavelile ja kolmas koht stabiilse tulemuse teinud Joonatan Sumerole.

MX B ehk kiireimate asjaarmastajate klassis võidutses Sander Luik mõlema sõidu võiduga. Teise koha võttis kohalik mees Kristo Vätson samuti mõlema sõidu stabiilse kolmanda tulemusega kui kolmanda koha peale konkureerisid Kermo Uue ja Siim Palatu. Kahjuks sai Uue esimeses sõidus konkurendi ratta alt kivitabamuse näkku mis päädis päeva lõpuga tema jaoks. Seega Palatu tegi teises sõidus tugeva teise koha tulemuse mis andiski kokku kolmanda poodiumi astme.

Päeva magustoit publikule oli kindlasti MX A+juunior start kus Jan jakobsonile pakkus esimeses sõidus tugevat konkurentsi Aron Lenzius, sõites kogu sõidu sekundi, paari kaugusel seljataga kellele omakorda surus peale Johannes Nermann. Teises sõidus läksid kahekesi oma teed Jakobson ja Nermann tehes hullumeelset tempot kus Nermann võttis raja keskosas kaks hüpet korraga ning hoidis pinget sõidu lõpuni üleval lähenedes igal ringil mainitud kohas Jakobsonile. Kui finishilipp langes jäi siis Jakobson peale, seda küll vaid paari sekundiga, kuid siiski piisas võidu koju toomiseks. Teiseks tõusis fenomenaalse teise sõiduga Nermann edestades Lenziust kes juhib EHKK karikasarja hooaja punktiarvestust. Juuniorite kiireim Hans Priidel pidi piirduma kahjuks ühe sõiduga sel etapil ning poodiumi kõrgeimale astmele tõusis Saaremaa särav krossistaar Aaron Nau kes edestas vastvalt Kairo Katkosilti ja Kaarel Tilka.

EHKK teeb kniksu, kraapsjala ja sügavaima kummardus Star Racingu meeskonna ees kes oma puhkuse ajast valmistasid ette super raja ning aitasid läbi viia nii vähese ajaga suurepärase võistluse. Eesti Hobikrossiklubi karikasari kohtub teiega taas septembris Rakveres, Pikametsa krossirajal kus lisaks Dynami:t Eenergy toodete loosimisele ja põnevale võidusõidule on ootamas ka hooaja lõpetamine koos kaunite karikate, ühispildistamise ning loomulikult suurima motokrossi tordi jagamine.