Jetispordi Eesti meistrid selgusid Harku järvel

Tauno-Sinclair Renter. Foto: Andres Raava
Tauno-Sinclair Renter. Foto: Andres Raava
Tänavused jettide rajasõidu Eesti meistrid selgusid Harku järvel, kui seal sõideti hooaja neljas ja viimane etapp Kohila Cup. Osalejaid oli erinevate klasside peale kokku 50 ringis.

Püstiste ehk Ski jettide klassis Ski GP oli võidukas Marten Männi Elina Kaarneeme ja Peteris Likumsi ees. Eesti meistriks selles klassis krooniti viimasel võistlusel mitte osalenud Hendrik Pindmaa Peteris Likumsi ja Ott Reinaasi ees. Ski Stock klassis oli Harku järvel parim Mattias Reinaas, edestades Daniels Poznaksi ja Henry Kiisat, Eesti meister selles klassis on Marten Männi, Daniels Poznaks teine ja Mattias Reinaas kolmas. Marten Männi võitis ka Ski Lite klassis, mille Eesti meistriks ta samuti tuli. Viimasel etapil oli teine Maksis Poznaks, kes ka hooaja kokkuvõttes oli teine ning Harkus oli kolmas Viktor Olenin. Etapil viies olnud Mattias Siimann sai hooaja kokkuvõttes pronksi.

Ski jettidele oli tänavu kaks noorteklassi, 8-12 aastaste klassis oli etapivõitjaks Mattias Reinaas Maksis Poznaksi ja Mattias Siimanni ees. Samad poisid jagasid samas järjekorras ära ka selle aasta poodiumi, Reinaas kuld, Poznaks hõbe ja Siimann pronks. 13-15 aastaste hulgas oli Harkus parim Daniels Poznaks Kerto Kase ees, Poznaks tuli Eesti meistriks, teine Greta Zalcmane ja kolmas Kerto Kase.

Ski Ladies klassis tuli Eesti meistriks Greta Zalcmane Krista Uzare ja Merily Meedla ees. Ski Gentleman klassis oli esikolmik hooaja kokkuvõttes järgmine: Peteris Likums, Arturs Brencis ja Kaspars Zurins.

Ski Beginners klassis olid tänavu Eesti karikavõistlused. Viimase etapi võitis Sander Siimann, teine Marko Kanarbik ja kolmas Taavi Müürsepp. Siimann tuli ka tänavuseks karikavõitjaks, teine Martin Veimann ja kolmas Robert Pindmaa.

Istuvate ehk Runabout jettide klassis Runabout GP oli Harku järvel parim Pancho Marjak, edestades Joni Hakoniemit ja Timo Kiikat. Eesti meistriks tuli Erki Laiakask Anton Pankratovi ja Peteris Kitinsi ees. Runabout Stock klassis oli samuti parim Pancho Marjak, GP klassiga võrreldes vahetasid soomlased kohad ümber, Kiika teine ja Hakoniemi kolmas. Eesti meister on Anton Pankratov, teine Andrus Lutt ja kolmas Janno Kraak.

Runabout NA klassis võitis Valeri Trujevtsev Margus Kesküla ja Heigo Hummeli ees. Eesti meistriks tuli napi ühepunktilise eduga Kesküla, teine Trujevtsev ja kolmas Hummel. Runabout Box Stock klassis on tänavune Eesti meister Margus Kesküla, teine Erki Laiakask ja kolmas Alo Linkolm.

Ka Runabout jettide osas oli tänavu Beginners klass, mille sees peeti Eesti karikavõistlusi. Harku järvel oli parim Tauno-Sinclair Renter, teine Priit Kampus ja kolmas Pasi Vuorela. Renter tuli ka karikavõitjaks, teine Pasi Vuorela ja kolmas Jürgen Lemming.

Lisaks peeti nii Ski kui Runabout klassidele slaalomi võistlus, kus Ski klassis võitis Ott Reinaas Mattias Reinaasi ees, Runabout klassis oli võitjaks Timo Kiika Andrus Lutti ja Joni Hakoniemi ees.

Eesti Jeti ja Mootorkelgu Liit tänab kõiki toetajaid, sõitjaid ja pealtvaatajaid, kes aitasid kaasa 2014. aasta jetihooajale. Kohtumiseni järgmise aasta maikuus, kui algavad 2015. aasta jetispordi Eesti meistrivõistlused.