Jetispordi MM-sarjale tõmmati selleks aastaks joon alla

Marten Männi. Foto: Simon Palfrader
Araabia Ühendemiraatides Sharjahs tõmmati joon alla jetispordi neljaetapilisele MM-sarjale. Eesti sõitjaid osales MM-karusellis neli. Kokku osales hooajal 2017 jetispordi MM-sarjas kolmes võistlusklassis 84 võistlejat 34 riigist.

Klassis SKI GP1 Osalesid Marten Männi ja Markus Lutsokert. Marten Männi sõit paranes hooaja algusest iga etapiga ja tema eredaimaks sähvatuseks oli Dubai etapi kolmas koht. Sharjahs vaevasid Marteni jetti ajasõidus tehnilised probleemid ja ka esimeses sõidus oli veel tõrkeid tunda. Teine ja kolmas sõit tulemused paranesid ja etapilt kaheksas koht. MM-sarja kokkuvõttes tuli Marten 34 osavõtja seas kõrgele kuuendale kohale.

Markus Lutsokert. Foto: Simon Palfrader

Markus Lutsokerdi hooaeg algas õnnetusega, kus said vigastada tema õlasidemed ning peale esimest kahte MM-sarja etappi läks Markus operatsioonile, lootes viimaseks kaheks etapiks paraneda. Terve suve treenida ei saanud ja esimeseks võistluseks oli novembris Dubai etapp. Õlg oli paranenud ja lasi võidu sõita. Eesmärgiga võidelda esikümne koha eest sai Markus suurepäraselt hakkama ja tulles Sharjah etapil kümnendale kohale oli ta MM-sarja kokkuvõttes seitsmes.
SKI GP1 klassi maailmameistriks krooniti Belgia võidusõitja Quinten Bossche, hõbedale tuli Kevin Reiterer Austriast ja pronks kuulus Mickael Poreele.

Estelle Poret (vasakul) ja Kätriin Nilbe. Foto: Simon Palfrader

Naistest sellel aastal esimesena SKI Ladies GP1 MM-sarjas osalenud Kätriin Nilbele meenutas hooaeg ameerika mägesid. Hooaja algus oli tagasihoidlik ja kohaneti sarjaga aga Dubai GP-l pani Kätriin ajasõidu võiduga maha märgi, et temaga peab tõsiselt arvestama. Sharjah etapil jäi hea tulemus teises sõidus toimunud avarii taha ja oli hea meel, et Kätriin pääses vaid muljumisega. Etapilt seitsmes koht ja MM-sarja kokkuvõttes kuues koht. Maailmameistritiitel läks Rootsi Emma-Nellie Ortendahlile, hõbemedal kuulus Estelle Poreele Prantsusmaalt ja pronksmedali võitis lätlanna Krista Uzare.

Anton Pankratov. Foto: Arek Reijs

MM-sarja võimsaimas Runabout GP1 masinaklassis oli sellel aastal sarjas osalemas esimese Eesti võistlejana Anton Pankratov. Antoni parimaks tulemuseks oli Itaalias Viestes toimunud teise etapi kolmas koht. Novembris Dubai etapil tõrkunud tehnika tõttu kaotas Anton rohkelt punkte ja pidi kahes sõidus katkestama. Sharjahs oli olukord parem ja kolme sõidu kokkuvõttes Antonile 11 koht. MM-sarja kokkuvõttes saavutas Anton Runabout GP1 klassis kolmeteistkümnenda koha.
Maailmameistriks krooniti Kuveidi võidusõitja Yousef Al Abdulrazzaq, hõbemedal kuulus Lars Sebastian Akerblomile Rootsist ja pronks James Bushellile Inglismaalt.

MM-sarja peakorraldaja Aquabike Promotion Ltd juht Raimondo San Germano oli üllatunud eestlaste edust esimesel hooajal „kahel etapil pjedestaali kohad ja ühel etapil ajasõidu võit, seda on päris palju.“