Jettide rajasõidu Eesti meistrivõistluste aasta esimesed punktid jagati Harku järvel

Hendrik Pindmaa. Foto: Edgar Seemendi
Hendrik Pindmaa. Foto: Edgar Seemendi
Selle aasta jettide rajasõidu Eesti meistrivõistlused algasid laupäeval Harku järvel, kus osalejaid oli kõikide klasside peale kokku pea poolsada. Lisaks meistrivõistluste punktidele sõideti kahes klassis karikavõistluste punktidele. Eesti sõitjatele pakkusid väärikat konkurentsi Läti võistlejad.

Jetid, millel võistleldi jagunevad kaheks – Ski ehk püstine ja Runabout ehk istuv. Ski GP klassis oli kõigis kolmes sõidus Harku järvel kiireim Hendrik Pindmaa, kes teenis sellega ka etapivõidu. Etapil teise koha saanud Peteris Likums Lätist oli avasõidus kolmas ja kahes järgnevas teine ja ka kokku teine. Ott Reinaas oli lõunanaabrist avasõidus kiirem, lõpetades teisena, kuid kahes järgmises pidi talle alla vanduma ja ka kokkuvõttes talle kolmas koht. Ski Stock klassis oli kõigis kolmes sõidus alistamatu Marten Männi, teine kokkuvõttes Daniels Poznaks, kes oli kolmes sõidus teine ja kolmas võistluste noorim osaleja, teist hooaega kaasa tegev üheksa aastane Mattias Reinaas, kes avasõidus oli neljas, kahes järgmises aga kolmas. Männi osales ka Ski Lite klassis ja oli sealgi etapi kokkuvõttes parim, loovutades sõiduvõidu vaid kolmandas sõidus kus jäi kolmandaks ja mille võitis etapil teise koha saanud Maksis Poznaks. Kolmas oli Teet Järvet, kes kahes esimeses sõidus oli teine, kolmandas aga viies.

Ski arvestuses on jettide rajasõidu Eesti meistrivõistlustel kaks noorteklassi, mille sõitjad esinesid edukalt ka täiskasvanute klassides. Nii võitis 8-12 aastaste klassis Mattias Reinaas Maksis Poznaksi ja Mattias Siimanni ees. 13-15 aastaste klassis oli etapivõitjaks avasõidu võitnud ja järgnevas kahes sõidus teise koha saanud Greta Zalcmane. Daniels Poznaks, kes avasõidu katkestas, oli kahes teises kiireim ja etapil talle teine koht. Noorteklassides pani auhinnad (vestid ja mu temaatiline varustus) välja Veesport OÜ. Zalcmane viis võidu koju ka Ski Ladies klassis, teine oli selles arvestuses Merily Meedla. Ski Gentelmen klassis oli võitjaks Peteris Likums. Ski Beginners, nagu nimigi ütleb, on klass neile, kes kas pole varem võistlustel sõitnud, või pole seda pikka aega teinud. Tegemist on karikavõistluste klassiga ja võidu sai Sander Siimann Robert Pindmaa ja Martin Veimanni ees.

Istuvate ehk Runabout klasside meistrivõistluste punktid jagunesid järgnevalt: Runabout GP klassis viis võidu kolme sõidu parima tulemusega Lätti Peteris Kitins, teine Anton Pankratov ja kolmas Andrus Lutt. Runabout Stock klassis vahetasid Pankratov ja Lutt kohad, etapivõit Lutile, teine Pankratov. Runabout NA klassis oli võidukas Taavi Tamm, kes võitis kaks esimest sõitu. Heigo Hummel sõitis välja teise koha ja Margus Kesküla kolmanda. Runabout Box Stock klassis oli võitjaks Alo Linkolm, teine Erki
Laiakask ja kolmas Margus Kesküla. Kusjuures siin said kõik kolm sõitjat sama arvu punkte ja otsustavaks sai kolmas sõit, mille Linkolm Laiakase ja Kesküla ees võitis. Ka Runabout jettidel karikavõistluste klass Beginners ja hooaja esimese etapivõidu teenis Janno Kraak Tauno-Sinclair Renteri ees.