Jõgeval sõideti ekstreemne quadide ja külgvanktrite meistrivõistluste etapp

Foto: Mariel Mõisavald
Lõppenud nädalavahetusel kimbutas korralik vihmasadu üle Euroopa peetud motokrosse ja teisi spordiüritusi ning oma jao said kaela ka Linnamäel võistelnud krossisõitjad, kes heitlesid porisel rajal Eesti meistri- ja karikavõistluste punktide pärast.

Kuna tegemist oli quadide ja külgvankrite tiitlivõistluste etapiga, siis seekord sooloklasse Linnamäel võistlemas ei näinud ning mudasel rajal müttasid kolme- ja neljarattalised masinaklassid. Kui esimeses sõiduvoorus said kõik kõik sportlased korraliku mudamaadluse osaliseks, siis päeva teises pooles oli rada juba kuivem ning osalejatel elu veidi kergem.

Quad Openis oli jätkuvalt heas hoos hetke üks Euroopa kiiremaid sõitjaid Kevin Saar (Honda, Pärnu MC, Catwees Honda Racing), kes edestas kvalifikatsioonis paremuselt teise aja sõitnud Priit Järvlood (Kawasaki, Sõmerpalu MK) pea sekundiga.
Saare hoog jätkus ka esimeses sõidus, kus ta asus liidriks juba avaringil ja võitis sõidu poole minutilise vahega Järvloo ees. Kolmandana ületas lõpujoone Kaspar Kangur (Honda, Paikuse MK, Catwees Honda Racing), kes jäi Järvloost omakorda pool minutit.
Päeva viimases sõidus haaras Saar taas esimesel ringil liidriohjad ja hoidis neid ruudulise lipu langemiseni. Teiseks sõitis end seekord avasõidu alguses katkestanud Sten Jupaschevski (Honda), kes jäi oma klubikaaslasest üle 25 sekundi. Kolmandana lõpetas teisest kohast 10 sekundit hiljem esimese sõidu neljas mees Martin Filatov (Honda, Kagu MK, Catwees Honda Racing), kes edestas Järvlood sekundiga.
Kahe sõidu kokkuvõttes võttis Linnamäelt maksimumpunktid Saar (50 p), kellele järgnesid Järvloo (40 p) ja Filatov (38 p). Eesti meistrivõistluste viimasele etapile läheb liidrina vastu Saar (216 p), teine on Järvloo (184 p), kellest 4 punkti kaugusele jääb Filatov.
Openiga koos rajal olnud Amatööride klassis võitis mõlemad sõidud Olari Saarme (Yamaha, PMC), talle järgnesid kummaski sõidus soomlane Max Karilainen (Honda) ja Sander Lakiza (Yamaha, Pärnu MC).

Külgvankritel näitasid kvalifikatsioonis parimat kiirust ainsate eestlastena terve tMM-hooaega kaasa tegevad Kert Varik ja Maarek Miil (Husqvarna, AYR Racing Team), kes sõitsid teise aja teinud Raido Riim – Maurice Lina (Zabel, Türi AMK) tulemusest pea 2 sekundit nobedama ringiaja.
Varik – Miil näitasid konkurentidele, millise tempoga MM-il sõidetakse ka võistlussõidus ning edestasid esimeses võidukihutamises lõpuks Riim – Lina tiimi 23 ja kolmandaks tulnud Margo Sonn – Tanel Kõiv (Husqvarna, Kose AMK) meeskonda 36 sekundiga.
Samad meeskonnad moodustasid esikolmiku ka teises sõidus, kus Varik – Miili edu Riim – Lina ees oli 30 ja Sonn – Kõiv ees 42 sekundit.
Eesti meistrivõistluseid juhivad Riim – Lina (209 p), kellele järgnevad Sonn – Kõiv (185 p) ja Markus Normak – Karl-Albert Kasesalu (174 p), kes olid Linnamäel kokkuvõttes neljandad.

Külgvankrite Hobi ja Veteranide avasõidu võitsid Hobi klassi kiireimad Keit Kivaste ja Tõnis Tuul (KTM, RedMoto Racing), kelle järel ületasid lõpujoone veteranide parimad vennad Sverre ja Alar Lamp (AYR-KTM, Saku MK) ning samuti veteranide klassi kuuluvad Argo Põldsaar ja Ruslan Talf (KTM, Kohila SCT MK).
Teises sõidus võidutsesid aga ülivõimsalt avasõidus 9nda kohaga leppima pidanud Siim Mokrik – Arno Peever (AYR-KTM, Linnamäe krossiklubi), kes edestasid Põldsaar – Talf tiimi 34 sekundiga. Kolmandana ületasid lõpujoone esimese sõidu kuuendad Andres Piirsalu – Tom Küüsmaa (KTM, Kohila SCT MK).
Klasside kaupa eraldi võttes moodustasid veteranide esikolmiku Põldsaar – Talf, vennad Lambid ja Piirsalu – Küüsmaa ning hobis sõitudes absoluudis vastavalt neljanda ja viiendana lõpetanud Janek Soidla – Krister Kindel (Yamaha, Lääne MK), Mokrik – Peever ning teises sõidus tehnilistel põhjustel katkestanud Kivaste – Tuul.

Quadide Veteranide, Hobi, 250cc ja Naiste esimese ühissõidu võitis kindlalt Mark Saar (Kawasaki, Roosna-Alliku MK), kellele järgnesid lätlane Juris Ozolins (Suzuki) ja väiksemal quadil võistelnud Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu MC, Catwees Honda Racing). Viimases sõidus oli aga kõikidest selgelt kiirem Eesmäe, kes edestas sõitu poole sõiduni juhtinud Saart poole minutiga. Kolmandaks tulnud Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing) jäi Saarest ainult pool sekundit.
Veteranide arvestuses oli esikolmik päeva lõpus Saar, Viinapuu ja Ozolins, 250-stes võitis Eesmäe lätlaste Reinis Bicansi (Honda) ja Lauris Eizansi (Can-Am) ees. Hobis oli parim Janno Oja (Yamaha, Tihemetsa MK), kellele järgnesid Eduard Kurankov (Yamaha, Motodepoo Team Green) ja Aigar Metting (Kawasaki, Linnamäe MK) ning õrnema soo esindajatest võidutses sarnaselt eelmistele etappidele Läti neiu Undine Ulmane (Yamaha), kes oli ka meeste hulgas absoluutarvestuses kummaski sõidus esikümnes. Naiste arvestuses sai teise koha Hanna-Maria Tennokese (Honda, MK K&K) ja kolmanda Liisi Kajo (Kawasaki).

Quad 200 ja 100 klassis võitis mõlemad sõidud venelane Aleksander Lebedev, kes võidutses quad 200 klassis Patrick Kurvitsa (Honda, Kagu MK) ja kaasmaalase Ivan Trjasovi (Yamaha) ees. Väiksematel quadidel oli parim Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team), kellele järgnesid Vene poiss Semen Korosteljov ja lätlane Kristians Janis Sondors (mõlemad Honda).

Kõige pisematel Quad 50-stel võidutses Linnamäel Läti poiss Ivo Kristaps Kalve venelase Savvatii Smirnovi ja kaasmaalase Karlis Straubergsi ees. Parima eestlasena oli Sander Oinus (Apex, MK K&K) neljas.

Meie parimad korvi- ja quadisõitjad on järgmisena võistlemas kodumaal 18.-20. augustil Kiviõlis peetavatel korvide MM- ja quadide EM-etapil. Eesti meistrid ja karikavõitjad selguvad aga nädal hiljem Tihemetsas toimuval Addinol Eesti meistrivõistluste etapil.