Jörgen-Matthias Talviku juunioride MM-il 31.

Jörgen-Matthias Talviku. Foto: Rauno Kais
Lõppenud nädalavahetusel toimus Hispaanias El Molari krossirajal selle aasta juunioride motokrossi maailmameistrivõistlused, kus üle 30 kraadises kuumuses käisid Eestit esindamas kolm noort vaprat krossisõitjat.

85cc klassi kvalifikatsioonis, kus osales 50 noort krossisõitjat üle maailma, näitas Jörgen-Matthias Talviku (KTM) 24. aega ja pääses otse finaalsõitudesse. Allar Pent’i (KTM) ringiaeg oli paremuselt 38. ja tema pidi finaali saamiseks lohutussõidus hästi esinema. Pent alustas seda sõitu hästi ja juhtis seda, kuniks üks konkurent teda nii õnnetult rammis, et eestlase sõit jäigi lõpetamata.
Talviku võitles Hispaania kuumuses vapralt ja ületas mõlemas sõidus lõpujoone 31. kohal, mis andis talle kokkuvõttes sama koha. Kui avasõidus sai ta tagasihoidliku stardi ja ei suutnud enam kohti parandada, siis teises sai ta hea lähte ning oli juba kaheksas, kuid siis sai Hispaania kuumus temast jagu ja ta langes sõidu edenedes aina taha poole.
Maailmameistritiitli võitis eelmisel nädalal Lätis Kegumsis Euroopa meistriks kroonitud hollandlane Raivo Dankers (KTM), teise koha sai prantslane Brian Strubhart Moreau (Kawasaki) ja kolmanda värske EM-pronks taanlane Bastian Boegh Damm (Kawasaki).

125cc klassis osalenud Rait Kaimer (KTM) maadles hommikuses kvalifikatsioonis tehnikaga ja ei saanud oma kiireimat ringiaega sõita ning pidi finaalipääsuks lohutussõidus osalema. Selle lõpetas noormees 11. kohaga ja seekord finaali ei pääsenud. Eesti meeskonna Sahkar Racing sõitja belglane Jago Geerts (KTM) oli enda grupi ajasõidus 6. ning sõitudes 21. ja 11., mis andis talle kokkuvõttes 16. koha. Maailmameistriks tuli mõlemad sõidud võitnud prantslane Maxime Renaux (Yamaha), kellele järgnesid britt Conrad Mewse (KTM) ja austraallane Hunter Lawrence (KTM).

65cc Euroopa lahtised meistrivõistlused võitis hollandlane Kay Karssemakers (KTM) ungarlase Adam Zsolt Kovacs’i (KTM) ja tšehh Radek Vetrovski (KTM) ees.

Meeskondlikus arvestuses võitis Prantsusmaa Suurbritannia ja Austraalia ees.