Jörgen-Matthias Talviku saavutas motokrossi EM-etapil neljanda koha

Jörgen-Matthias Talviku
Lõppenud nädalavahetusel toimus Suurbritannias Matterley Basini rajal EMX150 klassi motokrossi Euroopa meistrivõistluste teine etapp, kus Jörgen-Matthias Talviku (Pärnu Motoclub) saavutas neljanda koha.

Laupäeval peetud esimeses võistlussõidus oli Jörgen-Matthias Talviku viies, Henry Vesilind 11., Kevin Soe 25. Pühapäevases teises sõidus oli Talviku neljas, Vesilind 15. ja Soe 26. Mõlemad sõidud võitis soomlane Emil Weckman. Etapi kokkuvõttes sai Talviku Inglismaal neljanda koha. Vesilind oli 14. ja Soe 26.

„Rajal oli kolm suurt hüpet, mida Jörgen-Matthias üle ei hüpanud – nendel kaotas hulga sekundeid ja sinna võis kolmas koht ka kaduda,“ ütles noore sõitja isa Janek Talviku. Esimeses sõidus ei saanud noormees ka kohe head hoogu üles, peale stardikurvi oli ta 19. kohal ja sealt tuli tõusma hakata. Teises sõidus läks start märksa paremini, Jörgen-Matthias oli kolmas ja tõusis korraks koguni esimeseks, kuid hüpetel läksid liidrid eesotsas Weckmaniga mööda – kuigi ülejäänud rajalõikudel suutis Talviku nendega sama tempot hoida.

„Mõlemas sõidus kaks kukkumist, aga üldiselt oleme rahul,“ ütleb kergest vigastusest taastuva Henry Vesilinnu isa. Vigastus sõidus tunda ei andnud, kuid selge on, et praegu võetakse sõitmist tasa ja targu.

Euroopa meistrivõistluste arvestuses on Talviku peale kahte sõidetud etappi 59 punktiga neljas. Vesilind hoiab 9. kohta (43 p), Soe ei ole punkte veel saanud. Sarja juhib Emil Weckman (Soome, 97 p).

EMX150 klassi EM-sarja järgmine etapp toimub 30.-31. juulil Belgias.