Jörgen-Matthias Talviku sai Hollandi EM-etapil teise koha

Lõppenud nädalavahetusel sõideti kuulsal Valkenswaardi rajal motokrossi maailmameistrivõistluste kolmanda etapi raames ka EMX125 klassi Euroopa meistrivõistluste avaetapp. Eestlaste parima tulemuse eest vastutas seekord Jörgen-Matthias Talviku, kes saavutas viimatimainitud klassis 2. koha, MM-arvestuses tegi parima tulemuse Harri Kullas.

Tänavu A1M Motorsport meeskonnaga liitunud Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna) alustas
EM-hooaega enda kvalifikatsioonigrupi neljanda ajaga. Laupäeval peetud esimeses finaalis sai Talviku stardist hästi minema ja oli kohe esikümnes, ning suutis raskel rajal oma hoogu hoida ja koht koha haaval positsiooni parandada ja viimasel ringil tõusis itaallase Mattia Guadagnini (Husqvarna) järel teisele kohale, kus ta ka lõpetas.
Pühapäeval peetud teises finaalis sai Talviku veelgi parema stardi ning kihutas kohe esikuuikus. Peagi tõusis ta teiseks, kuid pidi seejärel oma koha esimeses finaalis 7. koha saanud prantslasele Tom Guyonile loovutama (KTM), peale mida käis eestlasel lahing kolmandale kohale Guadagniniga, mille Talviku võitis. Sõidu võitis Guyon laupäeval 5. koha saanud hollandlase Kay de Wolfi (Husqvarna) ja Talviku ees.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Guadagnini (43 punkti), kes edestas Talvikut ainult 1 punktiga, kolmas oli Guyon (39 p).
EMX125 klassis tegi oma debüüdi ka Martin Michelis (KTM), kuid tema enda grupis 20 kiirema hulka ei pääsenud saades kirja 48. aja ja seetõttu jäi tal seekord finaaliuks suletuks.

MXGP klassi kvalifikatsioonis sai Tanel Leok (Husqvarna) 17. koha, Gert Krestinov (Kawasaki) oli 25. ning sõidu kolmas eestlane Harri Kullas (Honda) oli sunnitud sõidu katkestama.
Esimeses sõidus lõpetas Leok 14. kohal ja mõni sekund hiljem tema selja taga finišeeris Kullas, Krestinov seekord punktidele ei jõudnud lõpetades sõidu 25. kohal.
Teises finaalis oli meie omadest parim Kullas, kes ületas lõpujoone 15. kohal, tagasihoidlikuma stardi teinud Leok suutis end samuti punktidele sõita olles lõpuks 17. Krestinovil jäi aga punktiarve õige napilt avamata, kui ta oli 21.
Kahe sõidu tulemusena sai Kullas (12 p) 14. koha ning Leok (11 p) oli 15. Etapi esikoha saavutas mõlemad sõidud võitnud MM-liider Antonio Cairoli (KTM, 50 p) Itaaliast, kellele järgnesid belglane Clement Desalle (Kawasaki, 38 p) ja sloveenlane Tim Gajser (Honda, 36 p).
MM-arvestuses juhib Cairoli (147 p), teine Gajser (125 p) ja kolmas Desalle (103 p), Leok (24 p) platseerub 18. ja Kullas (18 p) 21. kohal.

MX2 klassis oli Hardi Roosiorg (KTM) kvalifikatsioonisõidus 22. Esimeses finaalis ei saanud eestlane head starti, kuid sõidu edenedes suutis ta oma kohti parandada ning tulemuseks 19. koht ja MM-il punktiarve avatud. Teine sõit kulges Roosiorul esimesega sarnaselt, aga seekord jäi punktidest napilt puudu, kui ta lõpetas 21. kohal.
Etapi võitis valitsev maailmameister hispaanlane Jorge Prado (KTM, 50 p) taanlase Thomas Kjer Olseni (Husqvarna, 42 p) ja belglase Jago Geertsi (Yamaha, 36 p) ees. MM-liider on Olsen (136 p), talle järgnevad sakslane Henry Jacobi (Kawasaki, 113) ja hollandlane Calvin Vlaanderen (Honda, 107 p), Jacobi oli Hollandis vastavalt 5. ja Vlaanderen 4.

Järgmine MM-etapp sõidetakse 7. aprillil Itaalias Pietamuratra rajal, kus EM-arvestuses võistlevad EMX125 ja EMX250 klassid, milles kummaski on ka eestlased rajal.