Juss Laansoo võitis TOP200 karikasarja avaetapi Põlvas

"Põlva kevad 2014" MX A I start. Foto: Rauno Kais
“Põlva kevad 2014” MX A I start. Foto: Rauno Kais
Põlva piiri peal asuval Rosma krossirajal sõideti vihmastes tingimustes “Põlva kevad” motokross, mis oli TOP200 karikasarja esimene ja külgvankrite Tridens Eesti meistrivõistluse esimene ning Honda Racing Motokrossi karikasarja teine etapp, kus rajal käis ühtekokku 240 motosportlast.

Kui Tridens Eesti meistrivõistlused enamustele klassidele algavad alles järgmisel nädalavahetusel Türil, siis külgvankrite sari sai avastardi juba Põlvas. Kvalifikatsioonis näitasid parimat ringiaega eelmise aasta Eesti meistrid Kert Varik – Erkki Kõiv (Zabel, AYR Racing Team). Teise aja sõitsid välja MM-il võistlevad kiired lätlased Janis Daiders – Martins Antons ja kolmanda Margo Sonn – Tanel Kõiv (KTM, Kose AMK). Esimeses sõidus said kõige paremini minema Daiders – Antons, kes suutsid konkurentidelt kiiresti eest ära sõita ja võtsid kindla sõiduvõidu. Varik – Kõiv start ebaõnnestus täielikult ja nad langesid võistejaterivi lõppu, kuid kiiret sõitu tehes suutsid nad oma kohti parandada ja kuus ringi enne sõidu lõppu teiseks tõusta. Põneva võidukihutamise lõpetasid kolmandana Sonn – Kõiv.
Teist sõitu asusid stardist juhtima avasõidu viiendad Gert Gordejev – Veikko Parksepp (Zabel, Redmoto Honda Racing), kuid kolmandal ringil möödusid nendest Sonn – Kõiv. Varik – Kõiv said seekord veidi parema stardi ja sõidu viiendaks ringiks olid nad tõusnud juba Gordejev – Parksepp ette teisele kohale ja neli ringi hiljem möödusid ka liidritest. Ülejäänud sõidu vältel esikolmik enam kohti ei vahetanud ning Varik – Kõiv võtsid võidu Sonn – Kõiv ja Gordejev – Parksepp ees. Daiders – Antons start ebaõnnestus ja nad tulid avaringilt alles 11-ndana ning hoolimata kiirest sõidust pidid lätlased seekord neljanda kohaga leppima.
Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus etapivõit Varik – Kõiv meeskonnale (47 punkti), teised Daiders – Antons (43 p) ja kolmandad Sonn – Kõiv (42 p).

Top 200 karikasarja kiireimas A klassis pakuti mõlemas sõidus pealtvaatajatele palju põnevust. Avasõitu asus juhtima kohaliku Kagu motoklubi sõitja Andero Lusbo (Suzuki), kelle selja taga heitlesid sarja eelmise aasta võitnud Heido Havam ja eelmise aasta MX1 klassi Eesti meister Juss Laansoo (mõlemad KTM, KTM Racing Team) ning kvalifikatsiooni kiireim Karel Kutsar (KTM, Sahkar KTM Racing). Teisel ringil tõusis liidriks Havam, keda jälitasid Kutsar, Lusbo ja Laansoo. Havam sai liidrikohal sõita kolm ringi, kuid seejärel möödus temast klubikaaslane Laansoo, kes suutis ülejäänud distantsi sõitu kontrollida ja võitis ka sõidu. Teiseks sõitis end lõpuks neljandal ringil sõiduvea teinud ja kuuendaks langenud Kutsar ning kolmandana lõpetas kohalike rõõmuks Lusbo.
Teist sõitu asus juhtima Havam, kes suutis liidrikohal sõita neljanda ringini ja siis möödus temast jälle Laansoo, kes võttis ka sellest sõidust kindla võidu. Teiseks tõusis kehva stardi saanud ja esimese ringi järel alles 9-s olnud Kutsar. Havam ületas lõpujoone kolmandana ja Lusbo neljandana.
Etapivõit kuulus seega Laansoole (300 p) Kutsari (298 p) ja Lusbo ees (295 p). Esikuuikusse mahtusid veel Havam (294 p), Andre Park (Yamaha, Yamamoto Racing, 293 p) ja Jüri Triisa (Honda, Redmoto Honda Racing, 290 p).

Soolotsiklite MX B klassis oli parim Kagu motoklubi sõitja Tarvi Remmelgas (Kawasaki, 240 p), kes võitis mõlemad sõidud. Teiseks tuli Kristo Koppel (Yamaha, Yamamoto Racing, 237 p) olles sõitudes teine ja kolmas. Priit Palatu (KTM) Sõmerpalu motoklubist lõpetas sõidud vastavalt viienda ja teisena, mis andsid talle 235 punktiga kolmanda koha.

MX C masinaklassis võidutses kummaski sõidus Siim Rotmeister (Honda, Pärnu MC, 180 p) Urmas Heliste (Kawasaki, Kagu MK, 178 p) ees. Kahe sõidu tulemusena oli päeva lõppedes kolmas Ilja Balabko (KTM, Viljandi VMK, 175 p), kes oli sõitudes neljas ja kolmas.

Kevin Radsin (Kawasaki, Redmoto Honda Racing/Autra Racing) võitis ülivõimsalt MX D sõidud ja pälvis 120 puntiga selle klassi võidu. Teiseks tuli avasõidu kolmandana ja viimase teisena lõpetanud Asko Saadi (KTM, Kose AMK, 117 p) ning kolmandaks Silver Schmeiman (Kawasaki, Kagu MK, 117 p), kes oli sõitudes teine ja kolmas.

Kõige tagasihoidlikuma tempoga klassis MX E võidutses mõlemas sõidus Taimar Taaber (Kawasaki, Kagu MK, 60 p) oma elu esimesel motokrossil osalenud noore Erich Rosina (Yamaha, Mägi Racing, 58 p) ees. Avasõidu neljanda ja viimase kolmanda koha tulemusena oli kolmas Robert Urbanik (Kawasaki Kagu MK, 55p). Selles sõidus osales 22 võistleja hulgas ka mitu vaprat naissõitjat, kellest Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK, 40 p) oli 10-s, Johanna Saareke (Yamaha, Pärnu MC, 28 p) 16-s, Kris Jalas (TM, Sõmerpalu MK, 26 p) 18-s ja Merilin Lehe (Yamaha, Pärnu MC, 26 p) 19-s.

Lisaks eelpool kajastatud klassidele võistlesid kohalikele auhindadele suured ja väikesed quadid ning Mini MX masinaklass.

Quadracerite mõlemas sõidus võidutses 50 maksimumpunktiga kindlalt tänavu Euroopa ja Hollandi meistrivõistlustel võistlev Priit Järvloo (Kawasaki, Estonian Snowcross Association), kes asus kummaski sõidus kohe võistlejaterivi etteotsa ja kontrollis sõite kuni ruudulise lipu langemiseni. Sama kindlalt võttis sõitudes ja kokkuvõttes teise koha Siim Vaide (KTM, Redmoto Honda Racing, 44 p), kes näitas mõlemas sõidus head kiirust, kuid pidi siiski esikohale alla vanduma. Martin Filatov (Honda, Catwees Honda Racing) lõpetas sõidud kindlalt kolmandana ja oli päeva lõpus 40 punktiga poodiumi madalaimal astmel.

Väikeste Quadide klasside ühissõidud võitis 50 punktiga kindlalt kõik Quad 200 klassi tänavused Eestis toimunud sõidud võitnud Kevin Saar (Honda, Pärnu MC). Quad 200 klassis oli teine Karl Kristjan Kajak (Honda, Motoklubi K&K, 44 p) ja kolmas Cris Sten Kutti (Yamaha, Motobox RT, 40 p). Quad 100 parim oli Robert Lihtsa (Honda, Kagu MK), kes tegi head sõitu ja oli mõlemas sõidus üldarvestuses Saare järel teine. Quad 100 teine ja kolmas olid Patric Kurvits (Honda, Kagu MK, 44 p) ja Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu MC, 40 p).

Mini MX klassi sõidud võitis kindlalt kohalik Kagu motoklubi sõitja Juss Maidla (Bucci Moto, 50 p), teiseks tuli sõitudes teise ja neljanda koha saanud Claus Oliver Pajuri (Bucci Moto, Bucci Moto Estonia, 40 p) ja kolmandaks tema meeskonnakaaslane Kevin Kaurson (36 p), kes oli sõitudes vastavalt viies ja kolmas. 17 osaleja seas võitles vapralt ka noor Juri Vinogradov (KTM, SK Energia), kes oli ainsana 50cc tsikliga kokkuvõttes seitsmes.

TOP200 karikasarja teine etapp toimub 31. mail “Pärnu Kuningas” motokrossil. Tridens Eesti meistrivõistlused saavad juba suure avapaugu 10. – 11. mail Türi külje asuval Kihli motokeskuses, kus stardivad kõik meistrivõistluste klassid.