Juss Maidla ja sünnipäevalaps Marko Lepik MiniDirt Pitbike sarjas esimesed

Juss Maidla (134). Foto: Helen Urbanik

Oma klassides võtsid täna Linnamäel MiniDirt Pitbike karikasarja teise etapi võidud Juss Maidla ja sünnipäevalaps Marko Lepik.

Pitbike MX ja Pitbike 35+ klassid startisid täna koos ja nautisid Linnamäe pikka ringi, mis viib keskmiselt staadioniosalt ka metsavahelistele tõusudele-langustele. Esimese sõidu stardi pani taskusse vanema generatsiooni arvestuses osalev lätlane Jurijs Sigajevs (BucciMoto), kes kaks ringi ka juhatas, kuid siis möödusid temast nii Pitbike MX arvestuse sõitja Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK), kui konkurent Marko Lepik (BucciMoto, Freetime Racing). Maidla võitis nii sõidu kui oma klassi, Lepik oli teine ja Pitbike 35+ klassis esimene. Pitbike MX klassis pidasid pinevat heitlust Kristel Raba (BucciMoto, Viljandi Motoklubi) ja Oliver Vippul (Pitpro), kuid Vippul sai mööda ja jättis Raba napilt selja taha. Pitbike 35+ klassis lõpetas Lepiku ja Sigajevsi järel kolmandana Romet Ahi (BucciMoto, Freetime Racing). Teises sõidus sai kõige kiiremini minema Lepik, kuid Maidla möödust tast peagi ning võitis nii sõidu kui klassi. “Raske oli, Lepik on hea konkurent,” ütles Maidla pärast võistlust. “Linnamäel on äge rada, üllatusi leiab nii eest staadionilt kui tagant metsa vahelt. Täna oli see maksimum, mis suutsin,” kommenteeris Lepik, “lõpus hakkas veel masin ka tõrkuma.” Mõlemas klassis jagunesid kolm esimest kohta nagu esimeseski sõidus ning samasugune oli ka päeva kokkuvõte.

Marko Lepik. Foto: Helen Urbanik

Pitbike Semi 88 ja Pitbike Semi 88 Juunior ühised võistlused toimusid lühemal rajaosal. Semi 88 klassis tegi kaks suurepärast sõitu Robin Kahu (PitsterPro, Abja Tehnikaring), kes mõlemas heitles esikoha nimel. Esimest sõitu juhtis Kahu kuni kaheksanda ringini, kui Sigajevs temast mööduda suutis, kuid kaotus lätlasele oli vaid 2,9 sekundit. Kolmandaks tõusis Kristel Raba (Pitpro). Teist sõitu juhtis pikalt Raivo Raudsepp (Pitpro, Sõmerpalu MK), kuid lõpuks möödusid temast nii Kahu kui Sigajevs, kes omakorda veel Kahu selja taha jättis. Seekord oli Kahu kaotus Sigajevsile vaid 1,9 sekundit. Kokkuvõttes võitis Sigajevs Kahu ja Raudsepa ees. Semi 88 Juunior klassis tõusid täna poodiumile mõlemad sõidud võitnud Henry Küper (YCF, Viljandi Motospordiklubi), Henri Grünberg (BucciMoto) ja Mikk Pinsel (Pitpro, Abja Tehnikaring).

Kolmeetapiline MiniDirt Pitbike karikasari lõpeb 29. augustil Holstre-Nõmmel.