Juunioride motokrossi Eesti karikavõistlused jätkusid Põlvamaal

Martin Michelis (333). Foto: Rauno Kais
Kui Eesti meistrivõistluste järgmine etapp masinaklassidele 50cc, 65cc ja 85cc toimub alles 23-24. augustil Lange motokeskuses toimuval Tridens Eesti meistrivõistluste etapil, siis Eesti karikavõistluste etapp klassidele 50cc, 65cc ja Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni karikale klassis 50cc junior sõideti Põlvas Freetime Mini MX teise etapi raames.

Kõige pisemas klassis Bangalo 50 Junior toimus Rosma rajal juba EMF-i karikasarja neljas etapp. Kui eelmisel etapil Kuimetsas saavutasid kahes sõidus esikolmikukohti mitmed sõitjad, siis Rosma rajal oli esikolmik mõlemas sama, võitis Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK), teine Otto Mattias Rootalu (KTM, RedMoto Honda Racing) ja kolmas Robin Teesalu (KTM, KTM Racing Team).

Toit’s 50cc masinaklassis võitis kahe sõidu tulemusena Richard Paat (KTM, AYR Racing Team), kes võitis avasõidu ja oli viimases kvalifikatsiooni kiireima Mikk Martin Lõhmuse (KTM, KTM Racing Team) järel teine. Esimeses sõidus kolmas olnud Lõhmus sai kokku teise koha. Etapi kolmas koht kuulus Cris-Robin Laulule (KTM, KTM Racing Team), tema oli sõitudes vastavalt teine ja kolmas.

Nord Express nime kandev 65cc klass sõitis koos YCF 88 Semi klassiga ja mõlemas sõidus kuulusid esikolmiku kohad 65-stel tsiklitel kihutanud poistele, kui kummaski edestas Martin Michelis (KTM, RedMoto Honda Racing) oma klubikaaslast Marcel Peldest (KTM) ja Mikk Kallioni (KTM, Motoklubi K&K). YCF 88 Semi klassi esikolmiku moodustasid Anar Allas (Bucci Moto, Bucci Moto Eesti), Silver Susi (YCF, Freetime Racing) ja sõidu ainus õrnema soo esindaja Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK).

Osavõtjaterohkeim oli sarnaselt avaetapile klass Jak Disain Amateur >21, kus startis seekord kokku 18 noort. Mõlemas sõidus oli selgelt parim “suurest” motokrossist tuntud Karl Saat (Bucci Moto, RedMoto Honda Racing), kelle ringiaeg oli kvalifikatsioonis konkurentide omast 2 või enam sekundit kiirem. Saat võitis mõlemad sõidud Targo Tintso (Pitpro, Kagu MK) ees, kui esimeses oli nende vahe pool minutit, siis teises oli see juba pea poolteist minutit. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus kolmas koht Sasha Võsale (Pitpro, Saku MK), kes oli avasõidus neljas ja teises kolmas.

Klassidele Illimar Amateur 21+ ja Tommi Grill Naised toimus ühisstart, kus mehed kergelt ei pääsenud. Esimeses sõidus edestas Egon Kanarik (YCF, MXSTAR Racing Team) ainult napi sekundiga naiste kiireimat Kristel Raba (Pitpro, Viljandi MK), kolmandaks sõitis end Kristo Kaste (Pitpro, MRC MK), tema jäi võitjast pea 20 sekundit. Teise sõidu võitis aga omakorda Kaste, Raba jäi esikohale veelgi napimalt alla, kui tema ja võitja vahe oli ainult 0,7 sekundit. Kanarik pidi selles sõidus kolmanda kohaga leppima, temal kogunes kaotust 22 sekundit.
Kahe sõidu kokkuvõttes moodustasid Illimar Amateur 21+ klassi esikolmiku Kaste, Kanarik ja Erki Kriisa (Pitster Pro, Mini RC) ning naiste arvestuses Raba, Kätlin Salujõe (Bucci Moto, Motoklubi K&K) ja Marleen Valdas.

AKR 35+ klassis võidutses kummaski sõidus juba kvalifikatsioonis kiireimat aega näidanud Marko Lepik (Rotek, Mini RC), kellega suutis enam vähem samat tempot arendada ainult Mati Tagapere (Rotek, Mini RC), kes kaotas talle avasõidus 3,3 ja teises 14,8 sekundiga. Mõlemas sõidus kolmanda koha saanud Romet Ahi (Pitpro, Mini RC) jäi Lepikust kummaski üle minuti kaugusele.

Päeva kiireimas Buccimoto Expert klassis oli nii kvalifikatsiooni, kui ka võistlussõitude kiireim avaetapil teise koha saanud Marko Lepiku poeg Marthi (Bucci Moto, Mini RC), kes edestas mõlemas sõidus Kevin Kaursoni (Bucci Moto, Bucci Moto Estonia), esimeses sõidus oli noormeeste vahe 14,4 ja teises 9,4 sekundit. Kummaski sõidus kolmanda koha saanud Kaursoni klubikaaslane Claus Oliver Pajuri (Bucci Moto) kaotas Lepikule sõitudes vastavalt 45,6 sekundi ja 1 minuti ja 12,5 sekundiga.

Rosma rajal sõitsid ka juunioride quadide klassid Quad 50, Quad 100 ja Quad 200, kes võistlesid kõik koos ühes sõidus. Kui avasõidus võidutses Läti poiss Emils Sigajevs, kellele järgnesid Kagu motoklubi sõitjad Robert Lihtsa ja Patric Kurvits (kõik Honda), siis teises tegid kohalikud tasa võttes sõidust kaksikvõidu. Esimesena lõpetas Lihtsa, teine Kurvits ja kolmas Sigajevs. Kahe sõidu kokkuvõttes moodustasid Quad 200 esikolmiku Lihtsa, Kurvits ja Virgo Mitt (Yamaha, Paikuse MK), Quad 100 oli osalejaid kaks, võitis Sigajevs ja teine oli Karlis Kalk (Yamaha, Kagu MK). Kõige pisematel Quad 50 moodustasid esikolmiku Motoklubi K&K sõitjad Mihkel Salujõe, Karl Robin Rillo ja Sander Oinus (kõik Apex).

Freetime Mini karikasarja kolmas etapp toimub 20. juuli asemel nädal hiljem, 27. juulil Kose-Risti krossirajal. Quad 50, Quad 100 ja Quad 200 klassid on aga võistlustules juba sellel laupäeval 12. juulil Tihemetsas, kus toimub järjekordne Eesti meistri– ja karikavõistluste etapp.