Ka Rootsi MM-etapp oli Priit Bienele edukas

Priit Biene (Yamaha, Johansson MPE) tegi ka sel nädalavahetusel Rootsis toimunud neljandal enduro maailmameistrivõistluste etapil väga hea võistluse, võttes teise ja esimese koha.

Pärast möödunud nädalavahetuse Saaremaa etappi suundus kogu MM-karusell Rootsi Skövdesse, kus põhivõistluspäevadeks olid reede ja laupäev.

Biene hindas nädalavahetuse kordaläinuks: “Katsed olid pikad ning suhteliselt kerge välimusega. Raskeks tegid sõidu just väikesed kivid, mis käitusid nagu rullikud rataste all, ehk muutsid sõidu ülilibedaks.”

Biene sõnul oli esimesel päeval sees veel Eestist saadud randmevigastus. “Ei saanud kohe liikuma nii, nagu oleksin tahtnud ja kui aegu vaadata, siis ega väga paremini vist ei oleks välja tulnud ka.” Tundus, et ungarlasest konkurendile Norbert Zsigovitsile sobis rada rohkem ning ta oli Bienest 25,79 sekundit kiirem.

Teisel päeval otsustas Biene kohe tugevamalt alustada ja eesmärk oli anda endast lihtsalt igal katsel maksimum. Ning nii sõideti konkurendiga terve päev 4-10 sekundi sees.

Veel enne viimast katset oli ungarlane, tema põhikonkurent Open 4T klassist, Bienest vaid 5 sekundit taga. Open üldarvestuses juhtis Biene aga 0,01 sekundiga.

“Viimane katse läks mul suhteliselt edukalt ja jäin ootama, ungarlane kahjuks kukkus väiksest kaljust alla ja jäi tsikli alla kinni, kaotades selle pärast neli minutit,” rääkis Biene, kes teisel päeval oma klassi võitis.

Biene juhib peale nelja etappi Open 4T arvestust 151 punktiga Zsigovitsi (95 p) ees.

Järgmine etapp toimub 8.-10. oktoobril Saksamaal, kuid enne seda leiab augusti lõpus-septembri alguses Itaalias aset Rahvusvaheline enduro kuuepäevasõit ISDE, kus Biene esindab Eesti rahvuskoondist.