Kaks Eesti noort jetisportlast maailmameistrid

Marten Männi (keskel). Foto: Vittorio Ubertone/ABP
Hispaanias Denias lõppenud jetispordi MM-il võitsid Marten Männi ja Mattias Reinaas klassides Junior SKI GP3.3 ja SKI GP3.2 maailmameistritiitlid.

Alates 1995 aastast on MM tiitleid antud välja ainult täiskasvanute klassides SKI GP1, Runabout GP1 ja SKI Ladies GP1. Sellest hooajast alates antakse välja MM tiitlid ühe võistluse põhisena ka teistes kategooriates. Hispaaniasse tõi see muudatus kohale kokku rekordilise arvu sportlasi ja startides osales kokku 120 jetti. Esindatud oli 24 riiki. Eesti noorte kategooriates Junior SKI GP3.2 osalevad noored vanuses 10-12 aastat ja Junior SKI GP3.3 noored vanuses 13-15 aastat. Mõlemad vanuseklassid startisid ühes grupis. Marten Männi vanemas vanuseklassis ei lasknud kordagi käest liidrikohta ja võitis kõik kolm sõitu.

Mattias Reinaas. Foto: Vittorio Ubertone/ABP

Mattias Reinaas oli nooremas vanusegrupis samuti võitmatu, üldarvestuses tuli ta juuniorite grupis esimeses ja teises sõidus neljandaks ja kolmandas sõidus finisheeris Marteni järel teisena, pakkudes vanemale vanuseklassile kõva konkurentsi. Mõlemad noored osalesid veel täiskasvanute klassides – Marten Männi tuli klassis SKI GP2 viiendaks ja Mattias Reinaas klassis SKI GP3 saavutas üheksanda koha.

Võimsamas SKI GP1 klassi MM karusellis osalev Markus Lutsokert saavutas MM II etapil üheksanda koha ja kokkuvõttes asub hetkel samuti üheksandal kohal.

SKI GP1 MM sarja on veel sõita kolm etappi.