Kardihooajale unelmate algus

Jüri Vips (keskel) Rotax Junior klassi poodiumil Winter Cup'il. Foto: RGMMC
Jüri Vips (keskel) Rotax Junior klassi poodiumil Winter Cup’il. Foto: RGMMC
Rahvusvahelise kardihooaja avavõistlus, traditsiooniline Winter Cup Hispaanias Campilloses oli eestlaste jaoks unelmate võistlus. Läbiaegade on meie trump olnud Rotax Junior, kus seekord tegi suurepärase etteaste Jüri Vips. Finaali kuuendalt stardikohalt surus ta end viimasel ringil võitjaks!

See on saavutus, millega eestlastest on varem toimetulnud vaid Kevin Korjus, kes maitses võidurõõmu seitse aastat tagasi. Seekord jõudis finaali Kevini noorem vend Kaspar Korjus, saades 29. koha.

Rotax Max klassis tegi korraliku etteaste eelmise hooaja maailmakarikavõistluste teine Aavo Talvar, kes lõpetas finaalis 6. kohaga. Igati kordaläinud oli selle klassi debütandi, Ralf Aroni etteaste, kes jõudis finaali viimasest reast lõpuks üheksandaks, näidates väga head kiirust.

Kokkuvõtteks seega neli eestlast finaalides – lisaks said hea võistluskogemuse Remo Rahula, Hannes Tammpere ja Mark Moor. Järgmisena on Eesti poisid võistlustules Euroopa Karikavõistluste avaetapil, mis sõidetakse 2.-6. aprillil Belgias Genkis.

Ettevalmistused koduseks kardihooajaks käivad samuti täistuuridel. Eesti Kardiliidu juhatuse esimees Ivar Sergo: “Esimene kardispordiüritus on võistlussarja “Talendid rajale 2014“ avaetapp, mis sõidetakse 23. märtsil Triobeti Kardikeskuses Laagris. Teist aastat järjest korraldatav sari on mõeldud varem aktiivses kardispordis mitteosalenud noortele võidusõiduhuvilistele. Peaauhinnaks ei rohkem ega vähem kui uus ihaldusväärne võistluskart. Uudisena on sarjaga liitunud Maanteeamet, kelle spetsialistid viivad kõikidele osalejatele läbi koolituse liiklusohutusest. Sarja võitja selgub 1. juunil kui Õismäel FK Keskuses sõidetakse viimane, kuues etapp.

Eesti võistlushooaeg algab 26. aprillil Eesti meistrisarja avaetapiga Tabasalus. Uuendusena on Eesti meistrivõistlustel lisaks karikatena ka korralikud auhinnad. Parimatele Rotax Junior, Max ja KZ Open võistlejatele toimuvad vormelitestid Marko Asmeri juhendamisel. Lisaks muud eriauhinnad nagu näiteks turismireisid, jpm.